Jezdec: Josef Vala

Datum závodu : 10. 9. 2023
Název podniku : Chalupa cup
Dolní Heřmanice
Kategorie : Hobby MX2
Celkové umístění:  1. místo

 

Trať v Heřmanicích mám rád a těšil jsem se na celý zavodní den. Trať byla dobře nachystaná a už v ranním tréninku se vyjely hluboké koleje. Trať mi seděla už od rána a to se potvrdilo i v kvalifikaci ve které jsem bral 1. pozici.

 

Start do první jízdy nebyl špatný, ale stále to nebylo ono, takže jsem se musel prokousávat dopředu. Dařilo se to celkem rychle a po pár kolech se mi povedlo usadit se na 2. místě a začal jsem mazat ztrátu soupeře. Dotáhl jsem se na něj celkem rychle a začal tvrdý boj o 1. místo. Pod neustálým tlakem to bylo opravdu těžké. Soupeř hodně blokoval a křižoval stopy, abych se před něj nedostal. Během souboje jsme přišli i do kontaktu, který jsem naštěstí ustál. Nezbývalo stále tlačit a čekat až udělá chybu. To přišlo dvě kola před cílem a já toho využil, a tak jsem se dostal do vedení, které jsem udržel až do cíle.

 

Start do druhé jízdy byl lepší a tím pádem bylo i dost jednoduší dostat se do čela. Jízdu jsem si užíval, moc mě bavila a v cíli jsem si dojel pro 1. pozici. Celkově jsem tedy skončil také na 1. místě.

 

Text: Josef Vala

 

Další REPORTY

Nasněžilo…jdeme závodit!

Matyáš Vinkler se namísto klasických zimních radovánek rozhodl vyrazit ještě na jeden závod. V Dlouhé Loučce si zajezdil na sněhu, ale ani pořádné bahenní lázně na sebe nenechaly dlouho čekat. Jak to Maty zvládl? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Cíl zněl jasně!

Kvůli jednomu vynechanému závodu se Matyáš Vinkler bohužel propadl celkovým pořadím Offroad maratonu. Na posledním podniku v Šiklově Mlýně si tedy předsevzal jasný cíl…chtěl si to hlavně užít. Jak se to Matymu podařilo? Hledej v článku.

Přečtěte si více >

Kuneš má ve Zvoli natrénováno

Pavel Kuneš se ukázal i na Posledním tankování pořádaném na trati ve Zvoli. Celý den se mu nedařily starty, ale během rozjížděk vždy ukázal, jak dobře to tady má najeté. Jaký výsledek si nakonec vyzávodil? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >