Jezdec: Josef Vala

Datum závodu : 10. 9. 2023
Název podniku : Chalupa cup
Dolní Heřmanice
Kategorie : Hobby MX2
Celkové umístění:  1. místo

 

Trať v Heřmanicích mám rád a těšil jsem se na celý zavodní den. Trať byla dobře nachystaná a už v ranním tréninku se vyjely hluboké koleje. Trať mi seděla už od rána a to se potvrdilo i v kvalifikaci ve které jsem bral 1. pozici.

 

Start do první jízdy nebyl špatný, ale stále to nebylo ono, takže jsem se musel prokousávat dopředu. Dařilo se to celkem rychle a po pár kolech se mi povedlo usadit se na 2. místě a začal jsem mazat ztrátu soupeře. Dotáhl jsem se na něj celkem rychle a začal tvrdý boj o 1. místo. Pod neustálým tlakem to bylo opravdu těžké. Soupeř hodně blokoval a křižoval stopy, abych se před něj nedostal. Během souboje jsme přišli i do kontaktu, který jsem naštěstí ustál. Nezbývalo stále tlačit a čekat až udělá chybu. To přišlo dvě kola před cílem a já toho využil, a tak jsem se dostal do vedení, které jsem udržel až do cíle.

 

Start do druhé jízdy byl lepší a tím pádem bylo i dost jednoduší dostat se do čela. Jízdu jsem si užíval, moc mě bavila a v cíli jsem si dojel pro 1. pozici. Celkově jsem tedy skončil také na 1. místě.

 

Text: Josef Vala

 

Další REPORTY

Zkušenost má cenu zlata

První letošní seniorský mistrák se konal na dalečínské jedničce, což nebylo úplně košer pro Míru Kučeru. Místní trať mu totiž moc nesedí, takže na něho čekala skutečná výzva. Jak se s tím vypořádal? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Jednou za čas i ten motokros

Zarytý endurák Radek Grulich po delší době vyrazil na motokroseové závody, které se konaly na trati v Zábřehu. Ve velké konkurenci si určitě parádně zazávodil. Co na to říká? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >

Pozdě, ale přece!

Radek Grulich začal s přípravami na novou sezónu o něco později, ale i to se samozřejmě cení. Jak sám řekl, stačí už jen shodit pár kilo a může se vrhnout do dalšího závodění. Více hledej v článku.

Přečtěte si více >