Studentka nebo motokrosařka?

Jezdec: Klára Černá

Datum závodu : 22. 10. 2023
Název podniku : ŠAC
Pacov
Kategorie : AMA 125 2T
Celkové umístění:  23. místo

 

Minulý týden jsem se vydala na závěrečný závod Šumavského Amatér Cupu, tentokrát do Pacova. Na místní trati jsem jela jenom jednou loni, a to tady moc nesedlo, takže jsem byla zvědavá, jak tomu bude letos.

 

Dopolední tréninky proběhly bez problému. Oproti loňskému roku se mi jelo lépe a byla jsem si mnohem jistější. Trať byla místy mokřejší, ale to mi vůbec nevadilo.

 

Odpoledne přišly na řadu závody. V prvním rozjížďce jsem pokazila start. Neuvědomila jsem si totiž, že první zatáčka po startu je dřív, než v průběhu ostatních kol. Takže jsem se celý závod snažila dojet soupeře, který mi hned po startu ujel.

 

Start do druhé rozjížďky vypadal mnohem lépe. Jednu ze zatáček jsem ale neprojela plynule a soupeř mě předjel. Opět jsem se ho snažila dojet a kdyby druhé jízdy nebyly zkrácené, tak by se mi to i bejvalo povedlo.

 

Kdybych to měla shrnout, nebyl to můj nejlepší výkon, ale i tak jsem si závody užila a hezky jsem si zazávodila. Letošní sezóna pro mě těmito závody skončila. Skloubit motocross a školu není občas úplně jednoduché, ale snažila jsem se, co to šlo. Moc jsem si ji užila a uvidíme, co přinese příští rok.

 

Text: Klára Černá

 

Další REPORTY

Nasněžilo…jdeme závodit!

Matyáš Vinkler se namísto klasických zimních radovánek rozhodl vyrazit ještě na jeden závod. V Dlouhé Loučce si zajezdil na sněhu, ale ani pořádné bahenní lázně na sebe nenechaly dlouho čekat. Jak to Maty zvládl? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Cíl zněl jasně!

Kvůli jednomu vynechanému závodu se Matyáš Vinkler bohužel propadl celkovým pořadím Offroad maratonu. Na posledním podniku v Šiklově Mlýně si tedy předsevzal jasný cíl…chtěl si to hlavně užít. Jak se to Matymu podařilo? Hledej v článku.

Přečtěte si více >

Kuneš má ve Zvoli natrénováno

Pavel Kuneš se ukázal i na Posledním tankování pořádaném na trati ve Zvoli. Celý den se mu nedařily starty, ale během rozjížděk vždy ukázal, jak dobře to tady má najeté. Jaký výsledek si nakonec vyzávodil? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >