Letos končíme, ale příští rok pokračujeme

Dolní Heřmanice LEVEL 7

 

Nájezd svěřenců na trať byl možný už od 14ti hodin v pátek. Jezdci jeden po druhém přijížděli a depo se postupně plnilo. Na pátou večer byl naplánovaný track-walk, takže kdo ho stihl, mohl se spolu s trenéry seznámit s tím, do čeho druhý den vlastně jdou. Jistým lákadlem přijet už den předem byla nepochybně také večeře v podobě takového soukromého street foodu. Na jezdce a jejich doprovod zde v místním stánku čekala parta „Imigrant pub“ s jejich nabušenými burgery. Všichni jsme si tedy nacpali pupky a mohli jít pomalu na kutě zregenerovat a odpočinout si na následující den.

 

Rána se zmocnila brzká rozcvička, kterou nám ale lehce znepříjemňovalo drobné mrholení. Nikoho to snad neodradilo a necelý kiláček do kopce a zpátky snad všechny řádně probudil. Následně jsme se protáhli, rozhýbali boky a mohlo se jít na snídani, kterou zajistil realizační tým. Všichni se potom převlékli, nasadili výstroj a před devátou ranní už se depo rozeznělo vrčícími stroji.

 

Jako první do tréninku nastoupila skupina A+B, která si tak mohla ten den premiérově vyzkoušet pneumatikami do té doby nedotknutou „dálnici“. Po nich na trať vyrazila grupa C+D, a tak se všichni seznámili s terénem. Po seznamováku ihned navazovaly kvalifikační jízdy (opět rozdělené na sk. A+B, C+D), které měly rozhodnout, kam kdo bude po zbytek soustředění patřit – tedy náš tzv. „regrouping“ 🙂 V tu chvíli už začala mračna ustupovat a ukázalo se dokonce i sluníčko. Kvalda určila 8 nejrychlejších střelců, kteří poté nastoupili do RACE CHRONO, kdy měl každý z nich trať jenom pro sebe a úkolem bylo předvést svůj nejrychlejší čas na jedno kolo.

 

Po této disciplíně se trať otevřela pro všechny a kdo chtěl, mohl si ještě před obědem volně zajezdit. Polední menu zajišťovali opět kluci z „Imigrant pub“, o jídlo bylo tedy postaráno. To už se ale depo ocitlo pod rouškou lehce napjaté atmosféry. Na svěřence totiž čekaly vypsané závodní jízdy s ostrým startem. Jako první na startovní rošt najížděla skupina C+D. Ti si na trati museli odbýt 15 minut + 1 kolo závodního tempa. Po nich nastoupila skupina A+B, která závodila 20 min + 1 kolo. Všichni dojeli do cíle naštěstí ve zdraví a pravděpodobně i pořádně utahaní.

 

Na únavu se ale nikdo nikoho neptal a o necelou hodinu později přišla druhá závodní rozjížďka. Tentokrát se jí ale účastnili všichni svěřenci dohromady. Další změnou byla i samotná délka jízdy, jež byla prodloužena na 22 min + 2 kola, kdy si měli jezdci otestovat svoji vytrvalost na už celkem rozbité trati. Start byl ostrý a na čele se nepochybně usadili přední piloti ze skupiny A+B. Nevím, jak ostatním, ale mně a i pár dalším se tahle rozjížďka zdála víc v pohodě než ta první… Tak snad si s tím časem naši trenéři moc nepohrávali 🙂

 

Posléze jsme se všichni sešli na celkovém vyhlášení, kde byli obdarováni ti nejlepší a nejrychlejší napříč všechny svěřence. A kdo toho za celý den ještě neměl plné zuby, brejle nebo kecky, mohl vyrazit a pokrosit si ještě v OPEN PITLINE. Pak už se ale všichni uchýlili ke svým autům, zabalili saky paky, a doufáme že spokojení, vyrazili zpátky ke svým domovům.

 

Poděkování patří celému týmu v Dolních Heřmanicích v čele s Vojtou Stodolou za perfektně nachystanou trať. Jedno velké díky si zaslouží i Erik Provazník, Michal Votroubek a Roman Mňuk, kteří celý den dohlíželi na svěřence. Děkujeme také časomíře (Časoměřič.cz) za záznam časů po celou dobu akce. A děkujeme samozřejmě i všem zúčastněným jezdcům, byl to parádní den plný motorek a adrenalinu… A to my máme sakra rádi! 🙂 Za tým REGION RACING,

 

Vendula Štěpánková

 

 

 

Další REPORTY

Zkušenost má cenu zlata

První letošní seniorský mistrák se konal na dalečínské jedničce, což nebylo úplně košer pro Míru Kučeru. Místní trať mu totiž moc nesedí, takže na něho čekala skutečná výzva. Jak se s tím vypořádal? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Jednou za čas i ten motokros

Zarytý endurák Radek Grulich po delší době vyrazil na motokroseové závody, které se konaly na trati v Zábřehu. Ve velké konkurenci si určitě parádně zazávodil. Co na to říká? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >

Pozdě, ale přece!

Radek Grulich začal s přípravami na novou sezónu o něco později, ale i to se samozřejmě cení. Jak sám řekl, stačí už jen shodit pár kilo a může se vrhnout do dalšího závodění. Více hledej v článku.

Přečtěte si více >