Zklamaný pocit úspěchu

Jezdec: Patrik Šponar

Datum závodu : 23. 9. 2023
Název podniku : Jiromoto Vysočina cup
Telč
Kategorie : Open
Celkové umístění:  2. místo

 

Trať byla na závody nachystaná opravdu krásně. Počasí taky přálo, a jelikož nebylo úplné vedro, tak trať tolik nevysychala. Během kvalifikace se zadařilo zajet druhý nejrychlejší čas za Richardem Hrdým, kdy jsem ztrácel pouhých 5 tisícin sekundy.

 

Ve stejném duchu se nesla i první jízda, kdy se mi ale úplně nepodařil start. Po první zatáčce jsem byl na 5. místě, ke konci prvního kola se mi však podařilo poskočit na 2. místo právě za Hrďase. Od té chvíle jsem se jej snažil nahánět a předjet, což byl celkem oříšek. S menšími přestávkami jsme celou první jízdu strávili vzájemnými souboji, přičemž naše výkony byly opravdu vyrovnané. Nebyl jsem však schopen jej nikde předjet, do cíle jsem si tedy dojel na 2. místě.

 

Při nástupu do druhé jízdy jsem si opravdu věřil. Zadařil se i start, když jsem byl po první zatáčce na 2. místě za Stanislavem Horským, kterého jsem však záhy předjel. První místo jsem si však užil asi jen 3 zatáčky, než se mi povedlo si amatérskou chybou zašlápnou motorku v zatáčce. I přesto, že mám startér, se mi povedlo motorku nastartovat až během několika vteřin, což mě stálo propad na 5. místo. Pokusil jsem se o stíhací jízdu a během půl kola jsem překonal bývalého kolegu z REGIONu Vlastu Doláka. Během dalšího půl kola jsem velmi natěsno předjel i Stanislava Horského a dostal se na 3. místo, příčemž jsem začal nahánět Jaroslava Nováka. To však trvalo pouze necelé jedno kolo, než se mi podařilo v zápalu boje vyletět ze zatáčky. Zde jsem opět ztratil pozici a propadl se na 4. místo za Vlastu Doláka. Chvíli mi trvalo, než jsem se psychicky vzpamatoval a začal zase normálně jet. Po nějakých třech kolech jsem Vlastu předjel a dostal se zpět na 3. místo. V tu chvíli však byla mezera mezi mnou a prvními dvěma Hrdým s Novákem už natolik velká, že mi bylo jasné, že nemám šanci ztrátu dohnat. Do cíle jsem si tedy dojel pro 3. místo.

 

V celkovém pořadí mi to dalo nakonec 2. místo, což bylo z části zklamání a z části vlastně i úspěch. Závody jako takové mě však opravdu bavily a užil jsem si četné souboje.

 

Text: Patrik Šponar

 

Další REPORTY

Zkušenost má cenu zlata

První letošní seniorský mistrák se konal na dalečínské jedničce, což nebylo úplně košer pro Míru Kučeru. Místní trať mu totiž moc nesedí, takže na něho čekala skutečná výzva. Jak se s tím vypořádal? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Jednou za čas i ten motokros

Zarytý endurák Radek Grulich po delší době vyrazil na motokroseové závody, které se konaly na trati v Zábřehu. Ve velké konkurenci si určitě parádně zazávodil. Co na to říká? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >

Pozdě, ale přece!

Radek Grulich začal s přípravami na novou sezónu o něco později, ale i to se samozřejmě cení. Jak sám řekl, stačí už jen shodit pár kilo a může se vrhnout do dalšího závodění. Více hledej v článku.

Přečtěte si více >