Jezdec: Vojta Jirman

Datum závodu : 27. 4. 2024
Název podniku : Nova motocross cup
Trutnov
Kategorie : Junior 13 – 20 let
Celkové umístění:  14. místo

 

Když se smůla lepí na paty…

 

Na závody v Trutnově jsem se těšil. Je to moje domovská trať. Počasí bylo ideální, trať v dobrém stavu, nálada dobrá. V kvalifikaci jsem si vyjel 12. místo, což nebylo špatné s ohledem na osazenstvo závodu. Hodně rychlých jezdců i z mistráku prostě udávalo tempo.

 

Do první rozjížďky jsem chtěl hlavně dobře odstartovat, chytnout se rychlých jezdců a držet tempo. Opak byl však pravdou. Přemotivován jsem najel do startovacího zařízení a zůstal tam zaseknutý. Takže jsem odstartoval s téměř 5ti vteřinovou ztrátou beznadějně poslední. Následovala tedy extrémní stíhačka. Bohužel mě každý pomalejší jezdec trochu zdržel, než jsem našel prostor pro předjíždění a čas utíkal velmi rychle. Nakonec jsem se dostal až do středu startovního pole na 15. pozici, ale další jezdce už nestihl předjet, byť byli už „na dostřel“. Tempo a rychlost byla dobrá, ale čas na lepší místo už bohužel nezbýval.

 

Druhá jízda – zkrátím to… byla jako přes kopírák. Zaseknutý do startovacího zařízení, ztráta jak hrom, stíhačka a celkově 14. místo.

 

Starty mám letos proklaté na každém závodě. Snad se to už zlepší na následujících závodech v Opatově. Věřím, že tempo mám dobré a měl bych se pohybovat v top-10. Pokud ne, tak na další závody už půjdu pouze jako mávač… :o) Děkuji týmu za podporu i v krušných časech.

 

Text: Vojta Jirman

 

Další REPORTY

Trvalo to čtyři roky

Po čtyřech letech se v Benátkách u Litomyšle konečně uspořádal nějaký závod. Maty Vinkler neváhal a vyrazil si sem zazávodit a nejen pro něho to bylo tak trochu nostalgické. Přečti si článek a dozvíš se víc.

Přečtěte si více >