Šponar: „spělo to k odpolední šlamastice“

Jezdec: Patrik Šponar

Datum závodu : 13. 4. 2024
Název podniku : Jiromoto cup
Třemošnice
Kategorie : Open
Celkové umístění:  6. místo

 

Na závody vyšlo krásné počasí a dopoledne byl celkem dobrý povrch. Trať byla však hodně tvrdá, moc ji neprokropili a spělo to k odpolední šlamastice. V kvalifikaci jsem zajel 7. čas, což nebylo úplně optimální.

 

Start do první jízdy byl výborný, v zatáčce 2. místo. Během prvního kola jsem se ale propadl až na 5. místo, což byla celkem bída. Závod byl následně zastaven z důvodu ošklivého pádu jednoho z jezdců na lavici před cílem. V opakovaném startu se mi zadařilo úplně stejně, opět 2. místo. O to jsem však brzy přišel a během druhého kola jsem se propadl na 4. místo. To jsem nakonec ke svému překvapení udržel až do cíle, i když mi dosluhovaly síly a zamnou značně dotíral Martin Chmelík.

 

Do druhé jízdy po startu opět 2. místo. To jsem držel jen chvíli, poté jsem nějakou dobu jezdil na 4. místě. Následně však moje tělo přestalo úplně fungovat, jako kdyby někdo přecvakl vypínač. Měl jsem co dělat, abych se na motorce vůbec udržel. Propadl jsem se postupně až na 8. místo a vůbec nechápal, co se to v posledních kolech stalo. Bylo to nakonec celkem zklamání.

 

Text: Patrik Šponar

 

Další REPORTY

Trvalo to čtyři roky

Po čtyřech letech se v Benátkách u Litomyšle konečně uspořádal nějaký závod. Maty Vinkler neváhal a vyrazil si sem zazávodit a nejen pro něho to bylo tak trochu nostalgické. Přečti si článek a dozvíš se víc.

Přečtěte si více >