Do idoše to mělo ráno daleko

Jezdec: Vojta Jirman

Datum závodu : 20. 4. 2024
Název podniku : Nova motocross cup
Městečko Trnávka
Kategorie : Junior 13 – 20 let
Celkové umístění:  11. místo

 

Závody v Městečku Trnávka nemám příliš v oblibě. Místní trať mi totiž moc nesedí. Byla naorána jen lehce, takže po nočním dešti se vytvořilo 10cm bláto, a pak tvrdé mýdlo. Tudíž zrovna ideální povrch to nebyl. Ale všichni jsme měli podmínky stejné. V závodě bylo vidět i dost havárií a jedna z toho byla také moje.

 

V kvalifikaci jsem si vyjel 10. místo. V první rozjížďce se mi nevydařil start a měl jsem co dohánět. Bojoval jsem, co to šlo a nakonec jsem si vyjel 9. pozici. Ale byl jsem spokojen, že se mi podařilo za sebou nechal jezdce, se kterými pravidelně bojuji o umístění.

 

Ve druhé rozjížďce opět horší start a v první zatáčce jsem navíc najel do jezdce, který přede mnou upadl, takže opět velká ztráta na začátku závodu. Následovala stíhačka. Jel jsem na hranici rizika, ale ztráta byla velká a celkově to dalo pouze na 11. místo.

 

Spokojen jsem tedy neodjížděl, ale budu bojovat dál. Vím, že se musím zaměřit zejména na starty a nebát se zabojovat v první zatáčce. Děkuji týmu za podporu.

 

Text: Vojta Jirman

 

Další REPORTY

Trvalo to čtyři roky

Po čtyřech letech se v Benátkách u Litomyšle konečně uspořádal nějaký závod. Maty Vinkler neváhal a vyrazil si sem zazávodit a nejen pro něho to bylo tak trochu nostalgické. Přečti si článek a dozvíš se víc.

Přečtěte si více >