Zděchovská Grapa v podání Dani

Jezdec: Petr Daňa

Datum závodu : 27. 8. 2023
Název podniku : Zděchovská Grapa
Zděchov
Kategorie : Veterán 40
Celkové umístění:  4. místo

 

Ve Zděchově jsem dlouho nebyl. Jezdím sem totiž velmi nerad. Zdejší přírodní trať má dlouhé a prudké výjezdy a sjezdy kolem lyžařské sjezdovky. Je proto hodně náročná nejen pro jezdce, ale i na přípravu pro organizátory. Pokud je sucho, hodně se práší, pokud hodně zaprší, je potom zase těžko průjezdná.

 

Toto se ale letos nenaplnilo. Bouřky v předešlých dnech a v noci před závody trať řádně nakropily. Ranní tréninky se jely sice na hodně blátivém terénu, ale v kvalifikaci už to vypadalo lépe. Zde jsem zajel 6. nejrychlejší čas.

 

Start do první jízdy jsem zahajoval zhruba 10. pozicí v první zatáčce. Po průjezdu do druhého kola už jsem se usadil na 4. pozici za Tondou Horníkem. Ten jel ale hodně rychle a jeho tempu jsem nestačil. Měl jsem také hodně starostí s udržením náskoku před za mnou jedoucím Honzou Hořanským. To se mi naštěstí podařilo a do cíle jsem tak dojel jako čtvrtý.

 

Druhou jízdu jsem zahájil o něco lépe. V první zatáčce jsem se pohyboval kolem 5. místa a do druhého kola jsem najížděl opět jako čtvrtý. Tentokrát se mi dokonce dařilo držet tempo s Horníkem, ale na předjetí to nebylo. Naopak zezadu se přibližoval Baroš s Hořanským. Do posledního kola se mi dařilo pozici držet, ale při nájezdu do předposlední zatáčky jsem dohnal jezdce o kolo a bohužel jsem si k předjetí zvolil horší stopu zvenku. Toho Baroš využil, protáhl se vnitřkem a předjel mne. Cílem jsem tedy projel nakonec jako pátý.

 

Text: Petr Daňa

 

Další REPORTY

Kvalifikace není všechno

Pavel Kučera závodil i na Slovenském poháru v Šenkvicích. V ranní kvalifikaci se mu sice moc nedařilo, ale vše si vynahradil dobrými starty a možná mu přálo i trochu štěstí. Byla bedna? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >

To si nemohl nechat ujít

Míra Kučera vyrazil i na seniorské mistrovství republiky, a to do Opatova. Vzhledem k tomu, jak má zdejší trať rád, opominul i lehké nachlazení a na závody vyrazil. Jak se mu v takovém stavu jezdilo? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >