V čele od rána až do odpoledne

Jezdec: Josef Vala

Datum závodu : 12. 8. 2023
Název podniku : Chalupa cup
Vranov u Brna
Kategorie : Hobby MX2
Celkové umístění:  1. místo

 

Po delší pauze jsem se vydal na závody do Vranova. Ráno trať vypadala dobře připravená. Trénink jsem si užil a na motorce se cítil dobře.

 

Do kvalifikační jízdy jsem vyjížděl jako první, čímž se mi dostalo více prostoru na vybíraní stop pro zajetí dobrého času. Jelo se mi dobře do chvíle, kdy mně začaly tvrdnout ruce. Dvě pomalá kola mi pomohla, aby se ruce uvolnily a v předposledním kole jsem opět zatáhl a tím bral v kvalifikaci 1. místo.

 

Start do první jízdy byl průměrný a já měl před sebou spoustu soupeřů. Postupně se mi však dařilo předjíždět jednoho po druhém. V půlce rozjížďky už jsem se propracoval za prvního závodníka. Chvíli jsem si načítal jeho stopy, a potom zaútočil a dostal jsem se na 1. místo, které jsem dovezl až do cíle.

 

Na druhou jízdu už se trať dost rozbila. Druhý start se mi povedl o něco lépe a já měl tak o dost jednodušší práci dostat se do vedení. To se mi povedlo opět v půlce rozjížďky, a tak jsem i dojel do cíle. Celkově mi to tedy dalo také na 1. místo.

 

Text: Josef Vala

 

Další REPORTY

Trvalo to čtyři roky

Po čtyřech letech se v Benátkách u Litomyšle konečně uspořádal nějaký závod. Maty Vinkler neváhal a vyrazil si sem zazávodit a nejen pro něho to bylo tak trochu nostalgické. Přečti si článek a dozvíš se víc.

Přečtěte si více >