Zdarví je to nejcennější

Jezdec: Pavel Kuneš

Datum závodu : 29. 4. 2023
Název podniku : O krále tratě MX-ENDURO Úpice 2023
Úpice-Radeč
Kategorie : Hobby A
Celkové umístění:  3. místo

 

Na další závody jsem se vypravil do nedaleké Úpice. Jednalo se o motokrosové závody, tudíž jsem byl mírně nervózní. Před začátkem jsem si udělal track-walk, oblékl se a šel na trénink. Bohužel jsem stihl zajet pouze dvě kola, protože se stala nepříjemná věc…

 

Pilot co jel v kategorii se mnou, nezvládl jeden dvoják, přeskočil tobogán a vlétl přímo na silnici, která vede vedle trati, a srazilo ho auto. Mávla červená vlajka a já nejdříve nevěděl, co se děje. Už hluk lidí, kteří běželi k pilotovi mě zarazil a jenom jsem nevěřícně koukal, co všechno se může v jeden okamžik vyloženě po*****. Hned přijeli hasiči i záchranka a nakonec přilétl i vrtulník. Pilotovi přeju brzké uzdravení a brzký návrat za řídítka. Od té doby jsem dvoják neskákal a myslím, že i spousta pilotů se mnou.

 

Šel jsem tedy do kvalifikace s najetými 2 koly. Kvalifikace se mi vyvedla, po holeshotu jsem ztratil jen dvě místa a místo na roštu jsem si vybíral jako třetí.

 

Do závodu jsem odstartoval na 2. místě. Po dvou kolech mě dojel rychlejší jezdec a já ho pustil, chtěl jsem totiž šetřit síly na boj o třetí místo. To se mi po urputném boji s Robertem Cinkem, kdy jsme si nedarovali ani metr, nakonec podařilo.

 

Chtěl bych poděkovat celému týmu Region racing za podporu a apelovat na jezdce – jezděte v rámci svých možností, protože stát se může cokoli a za let vrtulníkem to opravdu nestojí.

 

Text: Pavel Kuneš

 

Další REPORTY

Trvalo to čtyři roky

Po čtyřech letech se v Benátkách u Litomyšle konečně uspořádal nějaký závod. Maty Vinkler neváhal a vyrazil si sem zazávodit a nejen pro něho to bylo tak trochu nostalgické. Přečti si článek a dozvíš se víc.

Přečtěte si více >