Bez skoku do údolí by to nešlo

Jezdec: Vojta Jirman

Datum závodu : 6. 5. 2023
Název podniku : Nova motocross cup
Opatov u Svitav
Kategorie : Junior 13 – 20 let
Celkové umístění:  12. místo

 

Opatov mám rád. Je to pěkná trať a většinou dobře připravená. Nachází se tam ovšem jedno místo, ze kterého mám opravdu respekt, neboť se tam téměř na každých závodech někdo z jezdců zraní. Ne jinak tomu bylo i o sobotních závodech u závodníka v naší kategorii. Jedná se o zadní skok do údolí. Nicméně kdo ho nedá, ztrácí 1,5 vteřiny na kolo, což je hodně.

 

Prakticky celé dopoledne drobně pršelo, takže šlo o tak trochu uplakaný závod. Trať organizátor ale dobře připravil, takže vodu pobrala a bláto téměř nevzniklo. Při tréninku jsem vzpomínal na naše týmové soustředění na zdejší trati a snažil se najíždět stopy tak, jak jsme se to učili. Věděl jsem ale, že jsem pomalejší ve sjezdech a hlavně neskáču zmiňovaný skok do údolí. To se odrazilo také v kvalifikaci, kterou jsem odjel na 13. místě.

 

Do první rozjížďky jsem odstartoval na, myslím, pěkném 8. místě. Držel jsem se, ale skok byl problém a na psychice mi nepřidal ani fakt, že v prvním kole se zde rozsekal kamarád a skončil se zlomenou klíční kostí v nemocnici. Každé kolo mě ale na skoku někdo přeskočil. Bylo tedy nezbytné zabrat a začít létat, jinak by to na slušné umístění nestačilo. Od pátého kola se mi začalo dařit a držel jsem 12. místo, na kterém jsem i dojel do cíle.

 

Ve druhé rozjížďce jsem měl trochu horší start, kolem 15. pozice. Ale tahal jsem, co to šlo i na sjezdech, byl při chuti a létal jako pták. Vše mi sedlo, tak se zadařilo předjet pár mých největších rivalů. Rozjížďku jsem dojel na 10. místě a celkově se dělil na body o 11. místo s jiným jezdcem.

 

Byl jsem především rád, že se mi podařilo pokořit několik jezdců, kteří mě trápili v Třemošnici a v první rozjížďce. Byla to makačka, ale stálo to za to. Celkově jsem se v seriálu posunul do TOP TEN na 9. pozici, za což jsem velmi rád. Těším se na další závody opět zde v Opatově. Děkuji týmu, sponzorům a taťkovi za podporu.

 

Text: Vojta Jirman

 

Další REPORTY

Trvalo to čtyři roky

Po čtyřech letech se v Benátkách u Litomyšle konečně uspořádal nějaký závod. Maty Vinkler neváhal a vyrazil si sem zazávodit a nejen pro něho to bylo tak trochu nostalgické. Přečti si článek a dozvíš se víc.

Přečtěte si více >