Jezdec: Vít Špaček

Datum závodu : 6. 5. 2023
Název podniku : Nova motocross cup
Opatov u Svitav
Kategorie : Hobby 21 – 32 let
Celkové umístění:  11. místo

 

Na závody jsem se těšil, ale od Třemošnice jsem neměl čas trénovat, takže příprava nulová. V tréninku jsem se cítil dobře. Na trati panovaly skvělé podmínky a terén se mi líbil.

 

Do kvalifikace jsem odstartoval hned za svým týmovým kámošem Martinem Páchou asi na 6. místě. Během jízdy mi ale ujel. Hodně jsem se snažil a několikrát jsem si se soupeři vyměnil pozice, a kolikrát i předjetí vrátil. V cíli z toho bylo 8. místo.

 

Start do první jízdy opět vyšel dobře a já jel šestý. Během prvního kola se mi podařilo si pozici vylepšil na 4. místo. To mi bohužel dlouho nevydrželo a někteří kluci zezadu mě předjeli. I tak z toho byl poměrně pěkný výsledek, a to 10. místo v cíli.

 

Do druhé jízdy se mi start vůbec nepodařil a začínal jsem od konce 35ti-členného startovního pole. Už se dost prášilo a k tomu se i dost špatně předjíždělo, i tak jsem se ale dost snažil. V půlce závodu se můj postup zastavil a byl jsem rád, že udržím do cíle aspoň 13. místo.

 

Celkové 11. místo je v takové konkurenci dobré a pomalu se přibližuji tomu, kde bych chtěl jezdit. Děkuji týmu a všem co mi fandí.

 

Text: Vít Špaček

 

Další REPORTY