Vyždímaný jako hadr

Jezdec: Matyáš Vinkler

Datum závodu : 14. 10. 2023
Název podniku : Offroad maraton
Pánov – Hodonín
Kategorie : junior starší
Celkové umístění:  6. místo

 

Trať v Hodoníně v prostoru bývalého vojenského cvičiště Pánov je plná písku. A právě tento speciální povrch dokáže hodně potrápit. Na závody jsem se těšil, ale i tak jsem k závodu přistoupil raději s opatrností.

 

Ráno na trať vyrazila auta a kroužila tam celých pět hodin. Po nich ještě dvě hodiny závodily čtyřkolky, a když přišla řada v pozdním odpoledni na motorky, byla trať už řádně rozbitá.

 

V zavádějícím kole jsem hledal optimální stopu a snažil se zapamatovat si trať. Start se v celku povedl a v oblacích prachu, které nás provázely i po celý závod, jsem zaujal 4. místo. Začal jsem udržovat tempo a plynulou jízdou odkroužil první půl hodinu závodu.

 

Pak přišlo tankování a na těžké písčité trati mě začaly opouštět síly. Druhou půlhodinu jsem zvolil jízdu na jistotu a přišel o dvě místa. Celkově jsem závod dokončil na 6. místě. V cíli jsem byl moc rád, že jsem závod dokončil a jsem celý, i když řádně unavený. Na tomto písčitém povrchu jsem v závěru ze sebe vydal všechen zbytek sil.

 

Na závěr chci poděkovat rodičům, Matějovi za přípravu motorky a všem, co mě během závodu fandili, a samozřejmě taky REGION RACING TEAMU za podporu.

 

Text: Matyáš Vinkler

 

Další REPORTY

Zkušenost má cenu zlata

První letošní seniorský mistrák se konal na dalečínské jedničce, což nebylo úplně košer pro Míru Kučeru. Místní trať mu totiž moc nesedí, takže na něho čekala skutečná výzva. Jak se s tím vypořádal? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Jednou za čas i ten motokros

Zarytý endurák Radek Grulich po delší době vyrazil na motokroseové závody, které se konaly na trati v Zábřehu. Ve velké konkurenci si určitě parádně zazávodil. Co na to říká? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >

Pozdě, ale přece!

Radek Grulich začal s přípravami na novou sezónu o něco později, ale i to se samozřejmě cení. Jak sám řekl, stačí už jen shodit pár kilo a může se vrhnout do dalšího závodění. Více hledej v článku.

Přečtěte si více >