Vyždímaný jako hadr

Jezdec: Matyáš Vinkler

Datum závodu : 14. 10. 2023
Název podniku : Offroad maraton
Pánov – Hodonín
Kategorie : junior starší
Celkové umístění:  6. místo

 

Trať v Hodoníně v prostoru bývalého vojenského cvičiště Pánov je plná písku. A právě tento speciální povrch dokáže hodně potrápit. Na závody jsem se těšil, ale i tak jsem k závodu přistoupil raději s opatrností.

 

Ráno na trať vyrazila auta a kroužila tam celých pět hodin. Po nich ještě dvě hodiny závodily čtyřkolky, a když přišla řada v pozdním odpoledni na motorky, byla trať už řádně rozbitá.

 

V zavádějícím kole jsem hledal optimální stopu a snažil se zapamatovat si trať. Start se v celku povedl a v oblacích prachu, které nás provázely i po celý závod, jsem zaujal 4. místo. Začal jsem udržovat tempo a plynulou jízdou odkroužil první půl hodinu závodu.

 

Pak přišlo tankování a na těžké písčité trati mě začaly opouštět síly. Druhou půlhodinu jsem zvolil jízdu na jistotu a přišel o dvě místa. Celkově jsem závod dokončil na 6. místě. V cíli jsem byl moc rád, že jsem závod dokončil a jsem celý, i když řádně unavený. Na tomto písčitém povrchu jsem v závěru ze sebe vydal všechen zbytek sil.

 

Na závěr chci poděkovat rodičům, Matějovi za přípravu motorky a všem, co mě během závodu fandili, a samozřejmě taky REGION RACING TEAMU za podporu.

 

Text: Matyáš Vinkler

 

Další REPORTY

Nasněžilo…jdeme závodit!

Matyáš Vinkler se namísto klasických zimních radovánek rozhodl vyrazit ještě na jeden závod. V Dlouhé Loučce si zajezdil na sněhu, ale ani pořádné bahenní lázně na sebe nenechaly dlouho čekat. Jak to Maty zvládl? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Cíl zněl jasně!

Kvůli jednomu vynechanému závodu se Matyáš Vinkler bohužel propadl celkovým pořadím Offroad maratonu. Na posledním podniku v Šiklově Mlýně si tedy předsevzal jasný cíl…chtěl si to hlavně užít. Jak se to Matymu podařilo? Hledej v článku.

Přečtěte si více >

Kuneš má ve Zvoli natrénováno

Pavel Kuneš se ukázal i na Posledním tankování pořádaném na trati ve Zvoli. Celý den se mu nedařily starty, ale během rozjížděk vždy ukázal, jak dobře to tady má najeté. Jaký výsledek si nakonec vyzávodil? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >