Vinkler závodil v Třemošnici

Jezdec: Matyáš Vinkler

Datum závodu : 20. 4. 2024
Název podniku : Nova motocross cup
Městečko Trnávka
Kategorie : 85ccm
Celkové umístění:  4. místo

 

I když Třemošnice nepatří mezi moje oblíbené tratě, přesto jsem tam vyrazil na první závod Jiromoto cupu. V tréninku jsem si celou trať připomněl a zkusil si obzvlášť vyzkoušet úseky, které mně vloni nešly podle představ. Kvalifikace nebyla idoš a nemohl jsem najít svůj rytmus. Nakonec to nebylo až tak špatný. Vyjel jsem si 5. pozici.

 

Start do první rundy se mi povedl a zaujal jsem 2. pozici. Držel jsem se kousek za vedoucím Danielem Konečným. Ovšem ve vracečce u lesíka mně to ujelo a abych nespadl, musel jsem ubrat a toho využil Mikuláš Jelínek. Od té chvíle jsem sváděl souboje s Tobiášem Temlem. Tomu se podařilo dostat přede mne na skoku u věže. Několikrát jsme byli v těsném kontaktu, ale i tak jsem ho nedokázal předjet. V cíli první rundy jsem byl čtvrtý.

 

Start do druhé rundy se mi opět povedl a já se znovu usadil na 2. pozici. To mi vydrželo celé první kolo. Pak jsem byl překonán Mikulášem Jelínkem a následně i Tobiášem Temlem, se kterým jsem opět po zbytek rundy sváděl souboje. Druhu rundu jsem zakončil opět na 4. pozici. V cíli nás podle časomíry dělilo pouze 00:00.11.

 

Závod jsem dokončil tedy celkově na 4. místě. Vím, co na trati v Třemošnici zlepšit. Závěrem chci poděkovat rodině a Region Racing Teamu za podporu. A taky Kamči Koukalové za pěkné fotky ze závodu.

 

Text: Matyáš Vinkler

 

 

Další REPORTY

Trvalo to čtyři roky

Po čtyřech letech se v Benátkách u Litomyšle konečně uspořádal nějaký závod. Maty Vinkler neváhal a vyrazil si sem zazávodit a nejen pro něho to bylo tak trochu nostalgické. Přečti si článek a dozvíš se víc.

Přečtěte si více >