Název podniku : Nova motocross cup
Městečko Trnávka
Kategorie : 85ccm
Celkové umístění:  4. místo

I když Třemošnice nepatří mezi moje oblíbené tratě, přesto jsem tam vyrazil na první závod Jiromoto cupu. V tréninku jsem si celou trať připomněl a zkusil si obzvlášť vyzkoušet úseky, které mně vloni nešly podle představ. Kvalifikace nebyla idoš a nemohl jsem najít svůj rytmus. Nakonec to nebylo až tak špatný. Vyjel jsem si 5. pozici.

Start do první rundy se mi povedl a zaujal jsem 2. pozici. Držel jsem se kousek za vedoucím Danielem Konečným. Ovšem ve vracečce u lesíka mně to ujelo a abych nespadl, musel jsem ubrat a toho využil Mikuláš Jelínek. Od té chvíle jsem sváděl souboje s Tobiášem Temlem. Tomu se podařilo dostat přede mne na skoku u věže. Několikrát jsme byli v těsném kontaktu, ale i tak jsem ho nedokázal předjet. V cíli první rundy jsem byl čtvrtý.

Start do druhé rundy se mi opět povedl a já se znovu usadil na 2. pozici. To mi vydrželo celé první kolo. Pak jsem byl překonán Mikulášem Jelínkem a následně i Tobiášem Temlem, se kterým jsem opět po zbytek rundy sváděl souboje. Druhu rundu jsem zakončil opět na 4. pozici. V cíli nás podle časomíry dělilo pouze 00:00.11.

Závod jsem dokončil tedy celkově na 4. místě. Vím, co na trati v Třemošnici zlepšit. Závěrem chci poděkovat rodině a Region Racing Teamu za podporu. A taky Kamči Koukalové za pěkné fotky ze závodu.

Text: Matyáš Vinkler

Další REPORTY

Sám tomu nemohl uvěřit

Erik Provazník vyrazil do Polska, kde se pořádal další závod mistroství světa v Supermotu. Tentokrát byl na motorce jako doma a podařil se mu zajet opravdu neuvěřitelný výsledek, i když pak… Přečti si článek a dozvíš se o tom víc.