Letošní meta splněna

Jezdec: Vít Špaček

Datum závodu : 20. 4. 2024
Název podniku : Nova motocross cup
Městečko Trnávka
Kategorie : Hobby 21 – 32 let
Celkové umístění:  5. místo

 

Po 14ti-denní pauze zase na závodech. Předpověď počasí byla dost negativní, ale já se těšil. A i když jsme museli do depa tlačit auto, zůstával jsem dobře naladěný. Jeli jsme společně s Martinem a Vendy, jak už bývá zvykem.

 

Trénink s kvalifikací proběhl na ideálním povrchu, což jsem se divil. Bohužel mi tato disciplína moc nejde.. Když zbývalo asi 5 minut do konce, tak jsem se držel na 11. místě ze 14 závodníků, čehož jsem se lekl. Byl jsem dost zklamaný a v úplně posledním kole jsem zrychlil o tři vteřiny a bylo z toho konečné 6. místo.

 

Na startu do první jízdy jsem si vyhrábl moc velkou díru pod zadním kolem, což mělo za následek, že mi motorka nechtěla vyjet, naštěstí jsem to na rovince dohnal. V prvních zatáčkách jsem zvolil špatné stopy a propadl se na 9. místo. Postupně jsem se však během kola dostal na své oblíbené 7. místo a začal si budovat náskok. Asi v desáté minutě jsem začal dojíždět soupeře přede mnou, bohužel začalo pršet a trať se lehce smekala, nakonec jsem si jen uhlídal 7. pozici.

 

Start do jízdy druhé byl super, děkuji Vendy za zacvaknutí pomocníka startu. Už od prvních metrů jsem jezdil čtvrtý. Ke konci prvního kola mě předjel Martin a hned mi jako vždy ujel🥺😁 Pak jsem se soustředil na průjezdu drážek a nedělání chyb. Nikdo mi neházel hlínu do brýlí, ale jezdec za mnou se nechtěl vzdát. Asi 3 kola do cíle mu však došly síly a mě to dost nakoplo, navíc měl jeden z jezdců z čela defekt, a to mě posunulo na konečné 4. místo.Tak jsem i dojel a byla to velká radost.

 

Celkově 5. místo je splnění cíle této sezóny, samozřejmě nebyla tu taková konkurence, ale myslím, že nějaký posun tam je. Moc děkuji Martinoj a Vedny, týmu, rodině. Moc děkuji Adélce a Dádoj, že mi tolerují tuhle radost a podporují mě.

 

Text: Vít Špaček

 

Další REPORTY

Trvalo to čtyři roky

Po čtyřech letech se v Benátkách u Litomyšle konečně uspořádal nějaký závod. Maty Vinkler neváhal a vyrazil si sem zazávodit a nejen pro něho to bylo tak trochu nostalgické. Přečti si článek a dozvíš se víc.

Přečtěte si více >