Název podniku : Nova motocross cup
Třemošnice
Kategorie : 85ccm
Celkové umístění:  10. místo

Na poslední závod Nova Motocross cupu jsem se vydal do Třemošnice. Zdejší trať nepatří mezi mé oblíbené a nejednou jsem si zde „vyžral“ svoji smůlu. Vzhledem k tomu, že jsem předchozí závod nejel kvůli zranění, které se mi přihodilo při hodině tělocviku ve škole, bylo až téměř povinností do Třemošnice zavítat.

V pátek byla trať posmykaná a začalo se kropit. Dost kropit. Sobotní trénink byl jak na mejdle. V kvalifikaci se mi jelo o poznání lépe, ale i tak jsem dojel až na 10. místě.

Jak už jsem psal, trať v Třemošnici nepatří mezi moje oblíbené. Start do první rozjížďky se vůbec nepovedl. Po startu jsem byl na 10. pozici. Hned od začátku jsem držel stejné tempo jako přede mnou jedoucí Vojta Pokorný. V zadní části jsem byl najednou skoro vedle něho, ale do výjezdů mi ujížděl. První rozjížďku se mi podařilo dokončit na 9. místě.

Start druhé jízdy se podobal té první. Po startu 10. místo a opět velké trápení za Vojtou. I přes veškerou snahu se mi ho nepodařilo předjet. Takže jsem druhou jízdu dokončil na 10. místě.

Celkově jsem v závodě obsadil 10. místo. I tak závod hodnotím pozitivně a budu se do Třemošnice vracet, abych se se zdejší tratí popral znovu. Poděkování za podporu patří rodině a REGION RACING TEAMU.

Text: Matyáš Vinkler

Další REPORTY

Sám tomu nemohl uvěřit

Erik Provazník vyrazil do Polska, kde se pořádal další závod mistroství světa v Supermotu. Tentokrát byl na motorce jako doma a podařil se mu zajet opravdu neuvěřitelný výsledek, i když pak… Přečti si článek a dozvíš se o tom víc.