Vinkler si plnil povinnosti

Jezdec: Matyáš Vinkler

Datum závodu : 7. 10. 2023
Název podniku : Nova motocross cup
Třemošnice
Kategorie : 85ccm
Celkové umístění:  10. místo

 

Na poslední závod Nova Motocross cupu jsem se vydal do Třemošnice. Zdejší trať nepatří mezi mé oblíbené a nejednou jsem si zde „vyžral“ svoji smůlu. Vzhledem k tomu, že jsem předchozí závod nejel kvůli zranění, které se mi přihodilo při hodině tělocviku ve škole, bylo až téměř povinností do Třemošnice zavítat.

 

V pátek byla trať posmykaná a začalo se kropit. Dost kropit. Sobotní trénink byl jak na mejdle. V kvalifikaci se mi jelo o poznání lépe, ale i tak jsem dojel až na 10. místě.

 

Jak už jsem psal, trať v Třemošnici nepatří mezi moje oblíbené. Start do první rozjížďky se vůbec nepovedl. Po startu jsem byl na 10. pozici. Hned od začátku jsem držel stejné tempo jako přede mnou jedoucí Vojta Pokorný. V zadní části jsem byl najednou skoro vedle něho, ale do výjezdů mi ujížděl. První rozjížďku se mi podařilo dokončit na 9. místě.

 

Start druhé jízdy se podobal té první. Po startu 10. místo a opět velké trápení za Vojtou. I přes veškerou snahu se mi ho nepodařilo předjet. Takže jsem druhou jízdu dokončil na 10. místě.

 

Celkově jsem v závodě obsadil 10. místo. I tak závod hodnotím pozitivně a budu se do Třemošnice vracet, abych se se zdejší tratí popral znovu. Poděkování za podporu patří rodině a REGION RACING TEAMU.

 

Text: Matyáš Vinkler

 

 

Další REPORTY

Nasněžilo…jdeme závodit!

Matyáš Vinkler se namísto klasických zimních radovánek rozhodl vyrazit ještě na jeden závod. V Dlouhé Loučce si zajezdil na sněhu, ale ani pořádné bahenní lázně na sebe nenechaly dlouho čekat. Jak to Maty zvládl? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Cíl zněl jasně!

Kvůli jednomu vynechanému závodu se Matyáš Vinkler bohužel propadl celkovým pořadím Offroad maratonu. Na posledním podniku v Šiklově Mlýně si tedy předsevzal jasný cíl…chtěl si to hlavně užít. Jak se to Matymu podařilo? Hledej v článku.

Přečtěte si více >

Kuneš má ve Zvoli natrénováno

Pavel Kuneš se ukázal i na Posledním tankování pořádaném na trati ve Zvoli. Celý den se mu nedařily starty, ale během rozjížděk vždy ukázal, jak dobře to tady má najeté. Jaký výsledek si nakonec vyzávodil? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >