„Americká“ zábava v Litovli

Jezdec: Matyaš Vinkler

Datum závodu : 30. 9. 2023
Název podniku : Moravské drapák
Litovel
Kategorie : 85ccm
Celkové umístění:  4. místo

 

U nás si supercross prostě jen tak nevyzkoušíš, proto, když se v rámci Moravského drapáku jelo na trati v Litovli, jsem neváhal ani minutu.

 

Přípravy tratě probíhaly v pátek do večerních hodin a nad ránem se spustil déšť. Na ranní rozpravě pořadatel uvažoval o zrušení. Nakonec po úpravě harmonogramu a taky díky tomu, že přestalo pršet, se závod konal.

 

Trénink byl vypsán na deset minut, a to pro všechny třídy společně. Hrozný chaos na trati. Kvalifikace už probíhala pěkně podle tříd a já si vyjel 3. místo.

 

Start do první jízdy se mi povedl a zaujal jsem 2. místo za Honzou Veselým z JB TRAININGu. Za mnou se držel dobře jedoucí Fanda Sláma z MX BĚLÁ. Celou polovinu rozjížďky na mě dotíral a já musel odrážet jeho útoky. To se dařilo. Druhou půlku rozjížďky jsem držel tempo a do cíle dojel na 2. pozici.

 

Start do druhé jízdy se opět podobal tomu prvnímu, ale na druhém skoku začala motorka na dopadu ztrácet výkon a přejel mě Honza Vaněk. Zkoušel jsem to ještě dvě kola, ale pořád to nebylo dobré. Zastavil jsem u taťky. Závadu se podařilo odstranit během chvilky, ale to už jsem byl až na 12. pozici. Motorka jela jako v první rundě, a tak jsem zahájil stíhací jízdu. Začal jsem dojíždět pomalejší jezdce a dařilo se mi je předjíždět. V závěru jsem to dotáhl na pěkné 7. místo.

 

Celkově jsem závod dokončil na 4. místě. Jen těsně o dva body před pátým Damiánem Filgasem. Velká škoda s problémem s motocyklem, mohla být bedna. Chci moc poděkovat rodině a REGIONU RACING TEAMU, který měl tu trpělivost a snahu mně předat cenné zkušenosti dva dny před závodem na soustředění v Opatově.

 

Text: Matyáš Vinkler

 

 

Další REPORTY

Nasněžilo…jdeme závodit!

Matyáš Vinkler se namísto klasických zimních radovánek rozhodl vyrazit ještě na jeden závod. V Dlouhé Loučce si zajezdil na sněhu, ale ani pořádné bahenní lázně na sebe nenechaly dlouho čekat. Jak to Maty zvládl? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Cíl zněl jasně!

Kvůli jednomu vynechanému závodu se Matyáš Vinkler bohužel propadl celkovým pořadím Offroad maratonu. Na posledním podniku v Šiklově Mlýně si tedy předsevzal jasný cíl…chtěl si to hlavně užít. Jak se to Matymu podařilo? Hledej v článku.

Přečtěte si více >

Kuneš má ve Zvoli natrénováno

Pavel Kuneš se ukázal i na Posledním tankování pořádaném na trati ve Zvoli. Celý den se mu nedařily starty, ale během rozjížděk vždy ukázal, jak dobře to tady má najeté. Jaký výsledek si nakonec vyzávodil? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >