„Americká“ zábava v Litovli

Jezdec: Matyaš Vinkler

Datum závodu : 30. 9. 2023
Název podniku : Moravské drapák
Litovel
Kategorie : 85ccm
Celkové umístění:  4. místo

 

U nás si supercross prostě jen tak nevyzkoušíš, proto, když se v rámci Moravského drapáku jelo na trati v Litovli, jsem neváhal ani minutu.

 

Přípravy tratě probíhaly v pátek do večerních hodin a nad ránem se spustil déšť. Na ranní rozpravě pořadatel uvažoval o zrušení. Nakonec po úpravě harmonogramu a taky díky tomu, že přestalo pršet, se závod konal.

 

Trénink byl vypsán na deset minut, a to pro všechny třídy společně. Hrozný chaos na trati. Kvalifikace už probíhala pěkně podle tříd a já si vyjel 3. místo.

 

Start do první jízdy se mi povedl a zaujal jsem 2. místo za Honzou Veselým z JB TRAININGu. Za mnou se držel dobře jedoucí Fanda Sláma z MX BĚLÁ. Celou polovinu rozjížďky na mě dotíral a já musel odrážet jeho útoky. To se dařilo. Druhou půlku rozjížďky jsem držel tempo a do cíle dojel na 2. pozici.

 

Start do druhé jízdy se opět podobal tomu prvnímu, ale na druhém skoku začala motorka na dopadu ztrácet výkon a přejel mě Honza Vaněk. Zkoušel jsem to ještě dvě kola, ale pořád to nebylo dobré. Zastavil jsem u taťky. Závadu se podařilo odstranit během chvilky, ale to už jsem byl až na 12. pozici. Motorka jela jako v první rundě, a tak jsem zahájil stíhací jízdu. Začal jsem dojíždět pomalejší jezdce a dařilo se mi je předjíždět. V závěru jsem to dotáhl na pěkné 7. místo.

 

Celkově jsem závod dokončil na 4. místě. Jen těsně o dva body před pátým Damiánem Filgasem. Velká škoda s problémem s motocyklem, mohla být bedna. Chci moc poděkovat rodině a REGIONU RACING TEAMU, který měl tu trpělivost a snahu mně předat cenné zkušenosti dva dny před závodem na soustředění v Opatově.

 

Text: Matyáš Vinkler

 

 

Další REPORTY

Zkušenost má cenu zlata

První letošní seniorský mistrák se konal na dalečínské jedničce, což nebylo úplně košer pro Míru Kučeru. Místní trať mu totiž moc nesedí, takže na něho čekala skutečná výzva. Jak se s tím vypořádal? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Jednou za čas i ten motokros

Zarytý endurák Radek Grulich po delší době vyrazil na motokroseové závody, které se konaly na trati v Zábřehu. Ve velké konkurenci si určitě parádně zazávodil. Co na to říká? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >

Pozdě, ale přece!

Radek Grulich začal s přípravami na novou sezónu o něco později, ale i to se samozřejmě cení. Jak sám řekl, stačí už jen shodit pár kilo a může se vrhnout do dalšího závodění. Více hledej v článku.

Přečtěte si více >