Název podniku : Nova motocross cup
Třemošnice
Kategorie : Hobby 21 – 32 let
Celkové umístění:  4. místo

První závod Nova cupu v Třemošnici bolel, ale přesto jsem si ho užil. Trénink proběhl na pohodu. Šlo hlavně o rozhýbaní na již docela rozbité trati.

Kvalifikace formou závodu mi vyhovuje a těšil jsem se na start z venku, protože jsem šel na žebřík mezi posledními ze 43 jezdců. Po startu jsem se držel kolem 15. místa a začal se prokousávat dopředu. Pak jsem ale dojel skupinku asi 4 jezdců a ne a ne je předjet. A to hodně bolelo. Kameny létaly snad ze všech stran. Nějak jsem nenašel místo na předjetí, a tak z toho bylo 9. místo.

Do první jízdy jsem odlepil docela dobře, takže jsem se mohl držet se špicí a dostat se do dobrého tempa. Rozjížďka pěkně odsýpala, pár jezdců jsem předjel a cílem projížděl na 4. místě.

Do druhé jízdy jsem na startu zaspal, což se projevilo v první zatáčce. Byl jsem v hloubi pole, ale kousnul jsem se a hned se začal drát dopředu. Ještě v prvním kole jsem drobně chyboval a vyjel mimo trať. Pak jsem zahájil stíhačku a hodně jezdců se mi podařilo rychle předjet. I v posledním kole jsem ještě předjížděl a dostal se na 5. pozici.

Celkově to dalo na 4. místo, což jsem ani nečekal. Přeci jen jsem už v této kategorii veterán. Díky teamu Region racing se cítím na motorce skvěle a fakt si to užívám.

Text: Tomáš Fogl

Další REPORTY

Sám tomu nemohl uvěřit

Erik Provazník vyrazil do Polska, kde se pořádal další závod mistroství světa v Supermotu. Tentokrát byl na motorce jako doma a podařil se mu zajet opravdu neuvěřitelný výsledek, i když pak… Přečti si článek a dozvíš se o tom víc.