Kdo nepadá, nezrychluje

Jezdec: Jakub Nekoranec

Datum závodu : 23. 4. 2023
Název podniku : Chalupa cup
Dalečín II
Kategorie : Ama MX2
Celkové umístění:  3. místo

 

Do ranního tréninku jsme vyjížděli jako první, takže bylo na trati trochu bláta. To se ale brzo vyjezdilo a téměř půlka jízdy proběhla na perfektně připraveném povrchu, na kterém jsem se cítil dobře.

Kvalifikace proběhla opět suprově, trať mě bavila a jízdu jsem si užíval. Skoro celou dobu jsem jezdil na 1. místě. Bohužel v předposledním kole se jednomu jezdci povedlo překonat můj čas o pouhých 200 setin. S výsledným 2. místem jsem ale i přesto byl velice spokojený.

Před první rozjížďkou nastala nepříjemná situace tj. kropení kvůli prachu a naše kategorie na nakropenou trať vyjížděla jako první. Start se mi povedl a byl jsem asi třetí hned jsem se dostal na druhé a po pár kolech i na první místo. Bohužel neuběhlo ani celé kolo a já kvůli blátu spadnul.. Než se mi podařilo zvednout, tak jsem se propadl až asi na 14. místo. Tím začala stíhací jízda a já celkově dojel na 7. pozici.

Průběh druhé rozjížďky už byl lepší! Trať se sice trochu rozbila, ale povrch vypadal ještě ideálně. Po startu jsem se pohyboval asi na 4. místě a rychle se mi dařilo dostat se zase na vedoucí pozici. Odtud jsem si vytvořil náskok, a tak i dojel do cíle.

Celkově mi první místo v druhé jízdě zajistilo trojku celkově, s čímž jsem i přes ten pád dost spokojený.

 

Text: Jakub Nekoranec

 

Další REPORTY

Trvalo to čtyři roky

Po čtyřech letech se v Benátkách u Litomyšle konečně uspořádal nějaký závod. Maty Vinkler neváhal a vyrazil si sem zazávodit a nejen pro něho to bylo tak trochu nostalgické. Přečti si článek a dozvíš se víc.

Přečtěte si více >