Nikdy nepřestávej snít

Jezdec: Vít Špaček

Datum závodu : 23. 4. 2023
Název podniku : Nova motocross cup
Třemošnice
Kategorie : Hobby 21 – 32 let
Celkové umístění:  20. místo

 

Ani nevíte, jak dlouho jsem čekal, až zase budu moct závodit. Přes rok a půl jsem poslouchal, že už jezdit nebudu, a že si nikdy motorku už nekoupím…a tak jsem se 23. dubna postavil na start závodu.

 

Od závodů jsem neměl žádné očekávání, chtěl jsem si to jen užít a dokázat si, že jsem to nezapomněl. Už v tréninku jsem se lehce trápil s tvrdou, rozbitou a ještě navíc nakropenou tratí. Velice mě překvapila konkurence, celkem se nás do naší kategorie sjelo 43 závodníků.

 

Do kvalifikace jsem měl horší start, a tak nějak jsem spíš hledal stopy a nějaké vyhovující tempo. Snažil jsem se bojovat a předjet skupinu tří soupeřů přede mnou. Došly mi však síly a byl jsem nakonec docela rád, že jsem v cíli. Nakonec 20. místo.

 

Do první jízdy jsem se cítil odhodlanější, ale opět jsem pokazil start. Svedl jsem pár pěkných soubojů, kdy jsem se zbytečně nechal předjet, a pak musel hledat místo k předjetí zpět. Nakonec jsem po velkém boji v posledním kole dojel na 22. místě.

 

Na startu druhé jízdy jsem se cítil dobře a ještě jsem stál vedle svého týmového parťáka a kamaráda Martina Páchy, který na rozdíl ode mne odstartoval úžasně. Já jsem zaspal a musel stahovat odzadu. Tentokrát se mi jelo snad nejlépe z celého dne. Ze začátku jsem hledal nějaké dobré stopy, a pak jsem se začal posouvat dopředu. Své snažení jsem dovršil v posledním kole, kdy se mi ještě povedlo dojet a v předposlední zatáčce ještě předjet soupeře. lem jsem projížděl na 19. místě, ale pocit jsem měl skvělý a závod si strašně užil.

 

Výsledek nebyl nic extra, ale strašně rád jsem byl na závodech a děkuji moc všem, co mi přijeli fandit a lidem, co mi fandili. Děkuji rodině, mojí Adélce a týmu za podporu. Uvidíme se zase na startu!

 

Text: Vít Špaček

 

Další REPORTY

Zkušenost má cenu zlata

První letošní seniorský mistrák se konal na dalečínské jedničce, což nebylo úplně košer pro Míru Kučeru. Místní trať mu totiž moc nesedí, takže na něho čekala skutečná výzva. Jak se s tím vypořádal? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Jednou za čas i ten motokros

Zarytý endurák Radek Grulich po delší době vyrazil na motokroseové závody, které se konaly na trati v Zábřehu. Ve velké konkurenci si určitě parádně zazávodil. Co na to říká? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >

Pozdě, ale přece!

Radek Grulich začal s přípravami na novou sezónu o něco později, ale i to se samozřejmě cení. Jak sám řekl, stačí už jen shodit pár kilo a může se vrhnout do dalšího závodění. Více hledej v článku.

Přečtěte si více >