Nikdy nepřestávej snít

Jezdec: Vít Špaček

Datum závodu : 23. 4. 2023
Název podniku : Nova motocross cup
Třemošnice
Kategorie : Hobby 21 – 32 let
Celkové umístění:  20. místo

 

Ani nevíte, jak dlouho jsem čekal, až zase budu moct závodit. Přes rok a půl jsem poslouchal, že už jezdit nebudu, a že si nikdy motorku už nekoupím…a tak jsem se 23. dubna postavil na start závodu.

 

Od závodů jsem neměl žádné očekávání, chtěl jsem si to jen užít a dokázat si, že jsem to nezapomněl. Už v tréninku jsem se lehce trápil s tvrdou, rozbitou a ještě navíc nakropenou tratí. Velice mě překvapila konkurence, celkem se nás do naší kategorie sjelo 43 závodníků.

 

Do kvalifikace jsem měl horší start, a tak nějak jsem spíš hledal stopy a nějaké vyhovující tempo. Snažil jsem se bojovat a předjet skupinu tří soupeřů přede mnou. Došly mi však síly a byl jsem nakonec docela rád, že jsem v cíli. Nakonec 20. místo.

 

Do první jízdy jsem se cítil odhodlanější, ale opět jsem pokazil start. Svedl jsem pár pěkných soubojů, kdy jsem se zbytečně nechal předjet, a pak musel hledat místo k předjetí zpět. Nakonec jsem po velkém boji v posledním kole dojel na 22. místě.

 

Na startu druhé jízdy jsem se cítil dobře a ještě jsem stál vedle svého týmového parťáka a kamaráda Martina Páchy, který na rozdíl ode mne odstartoval úžasně. Já jsem zaspal a musel stahovat odzadu. Tentokrát se mi jelo snad nejlépe z celého dne. Ze začátku jsem hledal nějaké dobré stopy, a pak jsem se začal posouvat dopředu. Své snažení jsem dovršil v posledním kole, kdy se mi ještě povedlo dojet a v předposlední zatáčce ještě předjet soupeře. lem jsem projížděl na 19. místě, ale pocit jsem měl skvělý a závod si strašně užil.

 

Výsledek nebyl nic extra, ale strašně rád jsem byl na závodech a děkuji moc všem, co mi přijeli fandit a lidem, co mi fandili. Děkuji rodině, mojí Adélce a týmu za podporu. Uvidíme se zase na startu!

 

Text: Vít Špaček

 

Další REPORTY

Smolný závod na sněhu

Tomáš Fogl vytáhl svojí novou mašinu a vyrazil ji vyzkoušet na motoskijöring do Rudníku. Bohužel však časté pády a technické problémy vyřadily tým Fogl – Sabota z hlavního závodu. Jak to celé probíhalo? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Zima se vrátila

A pak zase odešla… Na jeden víkend se počasí umoudřilo a dovolilo uspořádat letošní první závod v motoskijöringu. Jak se v Rudníku dařilo Krušinovi a jeho parťákovi? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >