Velký víkend pro Provazníka

Jezdec: Erik Provazník

Datum závodu : 8. 10. 2023
Název podniku : MS Supermoto + Mettet Superbiker
Mettet (BEL)
Kategorie : S1
Celkové umístění:  12. místo + 15. místo

 

Čekalo mě 1 100 kilometrů na závody do Belgie, kde se konalo mistrovství světa S1 a zároveň i jednorázový závod Mettet superbiker. Dva podniky za jeden víkend. Na místo dorazilo 20 tisíc diváků, takže se dala očekávat silná atmosféra. Zároveň dojelo neuvěřitelných 470 startujících pilotů!!! Pecka jedna větší než druhá.

 

První na řadě bylo GPS1, kde jsem se kvalifikoval na 15. pozici. V první závodní rozjížďce jsem zajel 13. místo. V druhé jízdě mi patřilo 12. místo a ve třetí jízdě se mi podařilo urvat dokonce i 10. místo. Takže konečně TOP10 🙂

 

Když jsme dojeli závody MS, měli jsme 2 hodinovou pauzu a šlo se do závodu Mettet – tam se dostalo 55 nejlepších supermoto pilotů na světě. Závod trval 25 minut plus dvě velká kola… tj. 31 minut na dráze 🙂 Dovezl jsem 15. místo z finále Mettet superbiker.

 

Text: Erik Provazník

 

Další REPORTY

Zkušenost má cenu zlata

První letošní seniorský mistrák se konal na dalečínské jedničce, což nebylo úplně košer pro Míru Kučeru. Místní trať mu totiž moc nesedí, takže na něho čekala skutečná výzva. Jak se s tím vypořádal? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Jednou za čas i ten motokros

Zarytý endurák Radek Grulich po delší době vyrazil na motokroseové závody, které se konaly na trati v Zábřehu. Ve velké konkurenci si určitě parádně zazávodil. Co na to říká? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >

Pozdě, ale přece!

Radek Grulich začal s přípravami na novou sezónu o něco později, ale i to se samozřejmě cení. Jak sám řekl, stačí už jen shodit pár kilo a může se vrhnout do dalšího závodění. Více hledej v článku.

Přečtěte si více >