Velký víkend pro Provazníka

Jezdec: Erik Provazník

Datum závodu : 8. 10. 2023
Název podniku : MS Supermoto + Mettet Superbiker
Mettet (BEL)
Kategorie : S1
Celkové umístění:  12. místo + 15. místo

 

Čekalo mě 1 100 kilometrů na závody do Belgie, kde se konalo mistrovství světa S1 a zároveň i jednorázový závod Mettet superbiker. Dva podniky za jeden víkend. Na místo dorazilo 20 tisíc diváků, takže se dala očekávat silná atmosféra. Zároveň dojelo neuvěřitelných 470 startujících pilotů!!! Pecka jedna větší než druhá.

 

První na řadě bylo GPS1, kde jsem se kvalifikoval na 15. pozici. V první závodní rozjížďce jsem zajel 13. místo. V druhé jízdě mi patřilo 12. místo a ve třetí jízdě se mi podařilo urvat dokonce i 10. místo. Takže konečně TOP10 🙂

 

Když jsme dojeli závody MS, měli jsme 2 hodinovou pauzu a šlo se do závodu Mettet – tam se dostalo 55 nejlepších supermoto pilotů na světě. Závod trval 25 minut plus dvě velká kola… tj. 31 minut na dráze 🙂 Dovezl jsem 15. místo z finále Mettet superbiker.

 

Text: Erik Provazník

 

Další REPORTY

Nasněžilo…jdeme závodit!

Matyáš Vinkler se namísto klasických zimních radovánek rozhodl vyrazit ještě na jeden závod. V Dlouhé Loučce si zajezdil na sněhu, ale ani pořádné bahenní lázně na sebe nenechaly dlouho čekat. Jak to Maty zvládl? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Cíl zněl jasně!

Kvůli jednomu vynechanému závodu se Matyáš Vinkler bohužel propadl celkovým pořadím Offroad maratonu. Na posledním podniku v Šiklově Mlýně si tedy předsevzal jasný cíl…chtěl si to hlavně užít. Jak se to Matymu podařilo? Hledej v článku.

Přečtěte si více >

Kuneš má ve Zvoli natrénováno

Pavel Kuneš se ukázal i na Posledním tankování pořádaném na trati ve Zvoli. Celý den se mu nedařily starty, ale během rozjížděk vždy ukázal, jak dobře to tady má najeté. Jaký výsledek si nakonec vyzávodil? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >