Nahoru a dolů, a to doslova

Jezdec: Pavel Kučera

Datum závodu : 14. 10. 2023
Název podniku : Offroad maraton
Pánov – Hodonín
Kategorie : Mistr moto e2
Celkové umístění: 

 

Vytrvalostní enduro není úplně můj šálek kávy, ale díky nucené 3-týdenní pauze jsem si řekl, že se závodů na Pánově zúčastním.

Věděl jsem že závod trvá 2 hodiny, a musel jsem tak zvolit rovnou a rychlou stopu. V zaváděcím kole jsem si stopu našel a bylo mi jasné, že musím být po startu jako první a udělat si náskok. Taktika do závodu byla jasná. Zajet cca 3 hodně rychlé kola, a poté si jenom držet náskok.

 

Po startu jsem se klasicky propadl na poslední místo, ale netrvalo tomu dlouho a objevil jsem se na 1. místě. Během jednoho kola jsem si udělal obrovský náskok a vypadalo to, že jde vše podle plánu.

 

Všechno se ale změnilo na začátku druhého kola. Ve vysoké rychlosti (cca 100 – 120 km/h) jsem odskočil jeden velký hrbol z písku a při dopadu se mi v hlubokém písku zamáčkly tlumiče úplně k dorazu, zavřely se mi řídítka a motorka mě katapultovala ven ze sedla. Po 14ti metrovém letu bez motorky jsem dopadl na zem a kupodivu mi nic nebylo. Kvůli velkému otřesu jsem se však rozhodl dál v závodu nepokračovat.

 

Text: Pavel Kučera

 

Další REPORTY

Zkušenost má cenu zlata

První letošní seniorský mistrák se konal na dalečínské jedničce, což nebylo úplně košer pro Míru Kučeru. Místní trať mu totiž moc nesedí, takže na něho čekala skutečná výzva. Jak se s tím vypořádal? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Jednou za čas i ten motokros

Zarytý endurák Radek Grulich po delší době vyrazil na motokroseové závody, které se konaly na trati v Zábřehu. Ve velké konkurenci si určitě parádně zazávodil. Co na to říká? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >

Pozdě, ale přece!

Radek Grulich začal s přípravami na novou sezónu o něco později, ale i to se samozřejmě cení. Jak sám řekl, stačí už jen shodit pár kilo a může se vrhnout do dalšího závodění. Více hledej v článku.

Přečtěte si více >