Nahoru a dolů, a to doslova

Jezdec: Pavel Kučera

Datum závodu : 14. 10. 2023
Název podniku : Offroad maraton
Pánov – Hodonín
Kategorie : Mistr moto e2
Celkové umístění: 

 

Vytrvalostní enduro není úplně můj šálek kávy, ale díky nucené 3-týdenní pauze jsem si řekl, že se závodů na Pánově zúčastním.

Věděl jsem že závod trvá 2 hodiny, a musel jsem tak zvolit rovnou a rychlou stopu. V zaváděcím kole jsem si stopu našel a bylo mi jasné, že musím být po startu jako první a udělat si náskok. Taktika do závodu byla jasná. Zajet cca 3 hodně rychlé kola, a poté si jenom držet náskok.

 

Po startu jsem se klasicky propadl na poslední místo, ale netrvalo tomu dlouho a objevil jsem se na 1. místě. Během jednoho kola jsem si udělal obrovský náskok a vypadalo to, že jde vše podle plánu.

 

Všechno se ale změnilo na začátku druhého kola. Ve vysoké rychlosti (cca 100 – 120 km/h) jsem odskočil jeden velký hrbol z písku a při dopadu se mi v hlubokém písku zamáčkly tlumiče úplně k dorazu, zavřely se mi řídítka a motorka mě katapultovala ven ze sedla. Po 14ti metrovém letu bez motorky jsem dopadl na zem a kupodivu mi nic nebylo. Kvůli velkému otřesu jsem se však rozhodl dál v závodu nepokračovat.

 

Text: Pavel Kučera

 

Další REPORTY

Nasněžilo…jdeme závodit!

Matyáš Vinkler se namísto klasických zimních radovánek rozhodl vyrazit ještě na jeden závod. V Dlouhé Loučce si zajezdil na sněhu, ale ani pořádné bahenní lázně na sebe nenechaly dlouho čekat. Jak to Maty zvládl? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Cíl zněl jasně!

Kvůli jednomu vynechanému závodu se Matyáš Vinkler bohužel propadl celkovým pořadím Offroad maratonu. Na posledním podniku v Šiklově Mlýně si tedy předsevzal jasný cíl…chtěl si to hlavně užít. Jak se to Matymu podařilo? Hledej v článku.

Přečtěte si více >

Kuneš má ve Zvoli natrénováno

Pavel Kuneš se ukázal i na Posledním tankování pořádaném na trati ve Zvoli. Celý den se mu nedařily starty, ale během rozjížděk vždy ukázal, jak dobře to tady má najeté. Jaký výsledek si nakonec vyzávodil? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >