Ve zdraví i v nemoci

Jezdec: Matyaš Vinkler

Datum závodu : 3. 6. 2023
Název podniku : Nova motocross cup
Opatov
Kategorie : 85 ccm
Celkové umístění:  10. místo

 

V sobotu 3. 6. 2023 jsem se opět zúčastnil dalšího závodu Nova motocross cupu v Opatově. I přes to, že jsem tři dny před závodem ležel s virózou, rozhodl jsem se to zkusit.

 

Trénink byl pro mě dost těžký ve smyslu, že se mi dost špatně dýchalo. S tím mi potom pomohl Vojta Jirman a jeho zázračné kapky zabraly.

 

V kvalifikaci jsem se hned v úvodu zapletl do hromadného pádu a vyjížděl až poslední. I přes bolest ramene, které nebylo ještě doléčené po pádu v Litovli, jsem si vydřel 10. místo.

 

Start do první rozjížďky nevypadal ideálně, ale snažil jsem se prokousávat dopředu v cíli z toho bylo 10. místo. Druhá rozjížďka se podobala té první, ale tu jsem si víc užil. Opět jsem dojel na 10. pozici a celkově skončil také na 10. místě.

 

Opatov je moc pěkná trať, ale je potřeba ji mít najetou. Děkuji REGION racing teamu za podporu.

 

Text: Matyáš Vinkler

 

Další REPORTY

Kvalifikace není všechno

Pavel Kučera závodil i na Slovenském poháru v Šenkvicích. V ranní kvalifikaci se mu sice moc nedařilo, ale vše si vynahradil dobrými starty a možná mu přálo i trochu štěstí. Byla bedna? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >

To si nemohl nechat ujít

Míra Kučera vyrazil i na seniorské mistrovství republiky, a to do Opatova. Vzhledem k tomu, jak má zdejší trať rád, opominul i lehké nachlazení a na závody vyrazil. Jak se mu v takovém stavu jezdilo? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >