Déšť, bláto a koleje v Telči

Jezdec: Matyaš Vinkler

Datum závodu : 3. 6. 2023
Název podniku : Jiromoto cup
Telč
Kategorie : 85 ccm
Celkové umístění:  7. místo

 

Trať v Telči se mi moc líbí, a tak jsem neváhal vyrazit na další závod Jiromoto cupu. Tentokrát ale nešlo o nic jednoduchého, neboť byla trať během týdne několikrát přírodně nakropena a i v noci na sobotu ještě pár kapek spadlo.

 

Trénink se odjel na blátě a mně šlo hlavně o to si trať trochu připomenout. To se povedlo a já se těšil na závod. Kvalifikace už byla o vyjetých kolejích a já musel svádět boj o každou pozici. Obzvlášť tvrdé souboje jsem sváděl s Honzou Nevolou a s Adamem Kupsou. Nakonec jsem si vyjel 7. místo.

 

Do první rozjížďky jsem odstartoval docela slušně, ale prodrat se blátivou startovní rovinou bylo těžké. Po celou dobu jízdy jsem bojoval s Adamem Kupsou a několikrát si s ním vyměnil pozici. Ke konci jízdy jsem trochu zvolnil a jízdou na jistotu bral 8. místo.

 

Po skončení první jízdy se opět rozpršelo a trať byla zkrápěna celé dvě hodiny. Na trati mezitím probíhaly jízdy ostatních tříd, což se projevilo čím dál větším blátem a trať se rozbíjela.

 

Start do druhé jízdy nepatřil mezi ty povedené, ale už v zatáčce jsem byl v prostředku pole. Vzhledem k vyjetým kolejím nebylo moc šancí na předjíždění. I tak jsem opět sváděl souboj s Adamem Kupsou. Ten však záhy upadl a já dojel osamocen na 7. pozici.

 

Celkově jsem skončil sedmý, ale musím přiznat, že druhá jízda mě neskutečně bavila a dokázal jsem si ji užít. Na závěr bych chtěl poděkovat rodičům za neustálé odstraňování bláta z motorky a ze mě a taky Region racing teamu za podporu.

 

Text: Matyáš Vinkler

 

Další REPORTY