Vala poprvé v kategorii Open

Jezdec: Josef Vala

Datum závodu : 2. 9. 2023
Název podniku : MX Tratě
Vranov u Brna
Kategorie : Open
Celkové umístění:  5. místo

 

Trať ve Vranově byla pěkně připravená a už od rána mi seděla. Kvalifikace probíhala spíš jako trénink, protože pořadatel neměl zajištěnou časomíru, takže jsem nastupoval podle přihlášení. To byla docela nevýhoda, protože jsem si místo na startu vybíral jako předposlední.

 

Tyto závody jsem jel poprvé ve třídě Open, která byla hodně nabitá a já byl zvědavý, jestli dokážu jet s tak rychlými borci. Start do první jízdy nevypadal vůbec dobře. Jel jsem zezadu a nebylo vůbec jednoduché dostat se dopředu. Snažil jsem se držet tempa, co kluci nasadili. V průběhu jízdy došlo k několika soubojům. Jelikož pořadatel trať nakropil, tak bylo dost bláta a mně v půlce jízdy došly slídy na brýlích a já je byl nucen zahodit a dojet jízdu bez nich. I když jsem se trochu trápil, tak jsem si jízdu užil a dojel na 6. místě.

 

Start do druhé jízdy byl špičkový a já měl tak jednoduší práci s předjížděním. Pohyboval jsem se na 5. místě, kdy jsem po pár kolech v zatáčce spadl a o svou pozici přišel. Rychle jsem zvedl motorku a snažil se napravit to, co jsem pokazil. Dařilo se a dostal jsem se na 4. místo, na kterém jsem dojel i do cíle. Celkově jsem se umístil na 5. místě, se kterým jsem byl spokojen.

 

Text: Josef Vala

 

Další REPORTY

Nasněžilo…jdeme závodit!

Matyáš Vinkler se namísto klasických zimních radovánek rozhodl vyrazit ještě na jeden závod. V Dlouhé Loučce si zajezdil na sněhu, ale ani pořádné bahenní lázně na sebe nenechaly dlouho čekat. Jak to Maty zvládl? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Cíl zněl jasně!

Kvůli jednomu vynechanému závodu se Matyáš Vinkler bohužel propadl celkovým pořadím Offroad maratonu. Na posledním podniku v Šiklově Mlýně si tedy předsevzal jasný cíl…chtěl si to hlavně užít. Jak se to Matymu podařilo? Hledej v článku.

Přečtěte si více >

Kuneš má ve Zvoli natrénováno

Pavel Kuneš se ukázal i na Posledním tankování pořádaném na trati ve Zvoli. Celý den se mu nedařily starty, ale během rozjížděk vždy ukázal, jak dobře to tady má najeté. Jaký výsledek si nakonec vyzávodil? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >