Splnil, co si přál

Jezdec: Vít Špaček

Datum závodu : 7. 10. 2023
Název podniku : Nova motocross cup
Třemošnice
Kategorie : Hobby 21 – 32 let
Celkové umístění:  8. místo

 

Na poslední závody tohoto cupu jsem se těšil a složení taťka, Martin, Vendy slibovali i skvělou náladu v depu.

 

Trénink nám lehce nakropili, ale vůbec mě to nerozladilo z dobré nálady. Jízda mě bavila. V kvalifikaci jsem měl dobrý start okolo 5. místa. Během prvních kol se pořadí dost míchalo a po asi třech kolech jsem se usadil na 9. pozici a i když jsem v posledních kolech tlačil na jezdce přede mnou, nepodařilo se mi ho zdolat. V cíli tak devítka.

 

Do první jízdy se mi podařil skvělý start a v zatáčce jsem byl druhý. Bohužel jsem v druhé zatáčce zvolil špatnou stopu a propadl se na 6. místo. Po pěkných soubojích, kdy mě předjížděl i Martin, jsem si udělal náskok na 10. místě a začal stahovat kluka přede mnou. Dvě kola do konce jsem pak našel místo a předjel ho. V cíli opět devítka.

 

Do druhé jízdy jsem neměl špatný start, ale brzo jsem ubral. Celkově jsem se necítil úplně ve své kůži a dost jsem chyboval. Hlavně v závěru, kdy mi motorka chcípla v zatáčce. Zbytek jízdy jsem si užil a v posledním kole mi dokonce pomohly chyby soupeřů, když jeden píchl a jel tak pomalu a druhý ze závodu odstoupil. V cíli 10. místo.

 

Celkově to dalo na krásné osmé místo. V seriálu jsem se celkově umístil na 9. místě, což podtrhuje tento rok, kdy to bylo dost nahoru dolů. Na začátku roku jsem si ale řekl, že bych chtěl být do desítky, a to se povedlo. A za to vděčím především týmu a mojí Adélce, která mě v tom neskutečně podporuje a hlídá doma naše miminko. Moc děkuji a vážím si toho. Děkuji i rodině, přátelům a všem, co mi pomáháte. Díky moc❤️

 

Text: Vít Špaček

 

Další REPORTY

Zkušenost má cenu zlata

První letošní seniorský mistrák se konal na dalečínské jedničce, což nebylo úplně košer pro Míru Kučeru. Místní trať mu totiž moc nesedí, takže na něho čekala skutečná výzva. Jak se s tím vypořádal? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Jednou za čas i ten motokros

Zarytý endurák Radek Grulich po delší době vyrazil na motokroseové závody, které se konaly na trati v Zábřehu. Ve velké konkurenci si určitě parádně zazávodil. Co na to říká? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >

Pozdě, ale přece!

Radek Grulich začal s přípravami na novou sezónu o něco později, ale i to se samozřejmě cení. Jak sám řekl, stačí už jen shodit pár kilo a může se vrhnout do dalšího závodění. Více hledej v článku.

Přečtěte si více >