To si nemohl nechat ujít

Jezdec: Miroslav Kučera

Datum závodu : 17. 9. 2023
Název podniku : MMČR
Opatov u Svitav
Kategorie : MX2
Celkové umístění:  29. místo

 

Trať v Opatově mám oblíbenou už od malička, a tak jsem si seniorský mistrák nechtěl nechat ujít. Bohužel jsem na sobě od pátku cítil, že na mě něco leze a moc se to nezlepšovalo. I tak jsem se ale rozhodl, že to v neděli zkusím.

 

Trať byla připravená perfektně a prostředí s atmosférou byly taky super. Seznamovací trénink a kvalda mi ukázaly, že to snad nějak do oběda zvládnu a pokud se kvalifikuju, tak se po obědě rozhodnu, jak dál. V kvaldě jsem obsadil 36. pozici, pořadí bylo našlapaný, a tak jsem byl docela spokojený. Rozhodl jsem se, že rozjížďku zkusím.

 

První jízdu jsem začal po startu okolo 30. místa. Trať byla dost náročná a plná kolejí, což mi vyhovuje. Sice jsem se v úvodu propadl asi na 32. pozici, ale postupně jsem nabýval na jistotě, zapomněl na zdravotní potíže a postupně se posouval dopředu a jízdu dokončil na pěkném 28. místě.

 

Byl jsem dost vyšťavený, přece jenom 30ti minutová jízda je dřina. Do druhé jízdy jsem ale i tak nastoupil. Start jsem měl trochu horší, na 34. pozici. Pořád se to míchalo a jezdci dělali s přibývajícími koly chyby a ani já se jim nevyhnul. Pořadím jsem se však posouval dopředu a jízdu s vypětím všech sil dokončil na 31. pozici. Celkově mi to dalo na 29. místo, což jsem bral v plně obsazené a nabité třídě za super výsledek.

 

Text: Miroslav Kučera

 

Další REPORTY

Zkušenost má cenu zlata

První letošní seniorský mistrák se konal na dalečínské jedničce, což nebylo úplně košer pro Míru Kučeru. Místní trať mu totiž moc nesedí, takže na něho čekala skutečná výzva. Jak se s tím vypořádal? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Jednou za čas i ten motokros

Zarytý endurák Radek Grulich po delší době vyrazil na motokroseové závody, které se konaly na trati v Zábřehu. Ve velké konkurenci si určitě parádně zazávodil. Co na to říká? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >

Pozdě, ale přece!

Radek Grulich začal s přípravami na novou sezónu o něco později, ale i to se samozřejmě cení. Jak sám řekl, stačí už jen shodit pár kilo a může se vrhnout do dalšího závodění. Více hledej v článku.

Přečtěte si více >