To si nemohl nechat ujít

Jezdec: Miroslav Kučera

Datum závodu : 17. 9. 2023
Název podniku : MMČR
Opatov u Svitav
Kategorie : MX2
Celkové umístění:  29. místo

 

Trať v Opatově mám oblíbenou už od malička, a tak jsem si seniorský mistrák nechtěl nechat ujít. Bohužel jsem na sobě od pátku cítil, že na mě něco leze a moc se to nezlepšovalo. I tak jsem se ale rozhodl, že to v neděli zkusím.

 

Trať byla připravená perfektně a prostředí s atmosférou byly taky super. Seznamovací trénink a kvalda mi ukázaly, že to snad nějak do oběda zvládnu a pokud se kvalifikuju, tak se po obědě rozhodnu, jak dál. V kvaldě jsem obsadil 36. pozici, pořadí bylo našlapaný, a tak jsem byl docela spokojený. Rozhodl jsem se, že rozjížďku zkusím.

 

První jízdu jsem začal po startu okolo 30. místa. Trať byla dost náročná a plná kolejí, což mi vyhovuje. Sice jsem se v úvodu propadl asi na 32. pozici, ale postupně jsem nabýval na jistotě, zapomněl na zdravotní potíže a postupně se posouval dopředu a jízdu dokončil na pěkném 28. místě.

 

Byl jsem dost vyšťavený, přece jenom 30ti minutová jízda je dřina. Do druhé jízdy jsem ale i tak nastoupil. Start jsem měl trochu horší, na 34. pozici. Pořád se to míchalo a jezdci dělali s přibývajícími koly chyby a ani já se jim nevyhnul. Pořadím jsem se však posouval dopředu a jízdu s vypětím všech sil dokončil na 31. pozici. Celkově mi to dalo na 29. místo, což jsem bral v plně obsazené a nabité třídě za super výsledek.

 

Text: Miroslav Kučera

 

Další REPORTY

Nasněžilo…jdeme závodit!

Matyáš Vinkler se namísto klasických zimních radovánek rozhodl vyrazit ještě na jeden závod. V Dlouhé Loučce si zajezdil na sněhu, ale ani pořádné bahenní lázně na sebe nenechaly dlouho čekat. Jak to Maty zvládl? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Cíl zněl jasně!

Kvůli jednomu vynechanému závodu se Matyáš Vinkler bohužel propadl celkovým pořadím Offroad maratonu. Na posledním podniku v Šiklově Mlýně si tedy předsevzal jasný cíl…chtěl si to hlavně užít. Jak se to Matymu podařilo? Hledej v článku.

Přečtěte si více >

Kuneš má ve Zvoli natrénováno

Pavel Kuneš se ukázal i na Posledním tankování pořádaném na trati ve Zvoli. Celý den se mu nedařily starty, ale během rozjížděk vždy ukázal, jak dobře to tady má najeté. Jaký výsledek si nakonec vyzávodil? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >