Daňa: „prostě radost závodit“

Jezdec: Petr Daňa

Datum závodu : 16. 9. 2023
Název podniku : Slovácký pohár
Žlutava
Kategorie : Veterán 40
Celkové umístění:  2. místo

 

Trať ve Žlutavách byla jako vždy výborně připravená. V ranních trénincích se drželo menší blatíčko, ale odpoledne se vytvořil ideální povrch. Prostě radost závodit.

 

Start do první jízdy se mi podařil. První zatáčkou jsem projížděl jako druhý, hned za Jirkou Pachem. Jirka jel ale velmi vyrovnaně a nepodařilo se mi ho za celou jízdu předjet. Zato Šuška se Závrbským se snažili ukořistit mou druhou pozici. To se jim naštěstí nepodařilo a já jsem dojel do cíle s vteřinovým odstupem za Pachem.

 

Druhý start nevypadal nic moc. V první zatáčce jsem byl až kolem 10. místa. Během prvního kola se mi však podařilo dostat na pátou pozici. V pátém kole se mi podařilo předjet Miru Závrbského a v šestém i Romana Langa. Na řadě byl Šuška, ten ale neudělal žádnou chybu a do cíle jsme tak dojeli v pořadí 1. Pach, 2. Šuška a já jako třetí.

 

Text: Petr Daňa

 

Další REPORTY

Nasněžilo…jdeme závodit!

Matyáš Vinkler se namísto klasických zimních radovánek rozhodl vyrazit ještě na jeden závod. V Dlouhé Loučce si zajezdil na sněhu, ale ani pořádné bahenní lázně na sebe nenechaly dlouho čekat. Jak to Maty zvládl? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Cíl zněl jasně!

Kvůli jednomu vynechanému závodu se Matyáš Vinkler bohužel propadl celkovým pořadím Offroad maratonu. Na posledním podniku v Šiklově Mlýně si tedy předsevzal jasný cíl…chtěl si to hlavně užít. Jak se to Matymu podařilo? Hledej v článku.

Přečtěte si více >

Kuneš má ve Zvoli natrénováno

Pavel Kuneš se ukázal i na Posledním tankování pořádaném na trati ve Zvoli. Celý den se mu nedařily starty, ale během rozjížděk vždy ukázal, jak dobře to tady má najeté. Jaký výsledek si nakonec vyzávodil? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >