Daňa: „prostě radost závodit“

Jezdec: Petr Daňa

Datum závodu : 16. 9. 2023
Název podniku : Slovácký pohár
Žlutava
Kategorie : Veterán 40
Celkové umístění:  2. místo

 

Trať ve Žlutavách byla jako vždy výborně připravená. V ranních trénincích se drželo menší blatíčko, ale odpoledne se vytvořil ideální povrch. Prostě radost závodit.

 

Start do první jízdy se mi podařil. První zatáčkou jsem projížděl jako druhý, hned za Jirkou Pachem. Jirka jel ale velmi vyrovnaně a nepodařilo se mi ho za celou jízdu předjet. Zato Šuška se Závrbským se snažili ukořistit mou druhou pozici. To se jim naštěstí nepodařilo a já jsem dojel do cíle s vteřinovým odstupem za Pachem.

 

Druhý start nevypadal nic moc. V první zatáčce jsem byl až kolem 10. místa. Během prvního kola se mi však podařilo dostat na pátou pozici. V pátém kole se mi podařilo předjet Miru Závrbského a v šestém i Romana Langa. Na řadě byl Šuška, ten ale neudělal žádnou chybu a do cíle jsme tak dojeli v pořadí 1. Pach, 2. Šuška a já jako třetí.

 

Text: Petr Daňa

 

Další REPORTY

Zkušenost má cenu zlata

První letošní seniorský mistrák se konal na dalečínské jedničce, což nebylo úplně košer pro Míru Kučeru. Místní trať mu totiž moc nesedí, takže na něho čekala skutečná výzva. Jak se s tím vypořádal? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Jednou za čas i ten motokros

Zarytý endurák Radek Grulich po delší době vyrazil na motokroseové závody, které se konaly na trati v Zábřehu. Ve velké konkurenci si určitě parádně zazávodil. Co na to říká? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >

Pozdě, ale přece!

Radek Grulich začal s přípravami na novou sezónu o něco později, ale i to se samozřejmě cení. Jak sám řekl, stačí už jen shodit pár kilo a může se vrhnout do dalšího závodění. Více hledej v článku.

Přečtěte si více >