Stačí dobře odstartovat

Jezdec: Josef Vala

Datum závodu : 24. 9. 2023
Název podniku : Chalupa cup
Dalečín I.
Kategorie : Hobby MX2
Celkové umístění:  1. místo

 

Do Dalečína jsem se moc těšil, protože byla místní trať vždy v dobré kondici. Ráno jsem se s terénem spíše seznamoval, jelikož jsem tady už více než rok nejezdil. Trať mi však sedla, a to bylo dobré znamení.

 

Kvalifikace nešla vůbec podle představ. Nedařilo se mi zajet rychlé kolo, vůbec jsem se nemohl dostat do závodního tempa a trápily mě drobné technické problémy, takže jsem v kvalifikaci bral 6. pozici.

 

Proběhlo pár úprav na motorce a šlo se na startovní rošt. Start do první jízdy nebyl dobrý a já začínal v druhé půlce startovního pole. Změny na motorce se vyplatily a já se také dostal do svého závodního tempa a začal rychle mazat ztrátu na čelo. Tempo jsem chytl rychlé a v půlce závodu začínal boj o 1. místo, na které jsem se během pár kol dostal, a tak jsem dojel i do cíle.

 

Start do druhé jízdy vypadal o dost lépe a já už v třetí zatáčce okukoval přední pozice, což je u mě dost zázrak, jelikož mám starty slabší. Jízdu jsem si užíval, od druhého kola se ujal vedení a ujížděl startovnímu poli. V cíli tedy 1. pozice. Celkově jsem se umístil také na 1. místě.

 

Text: Josef Vala

 

Další REPORTY

Zkušenost má cenu zlata

První letošní seniorský mistrák se konal na dalečínské jedničce, což nebylo úplně košer pro Míru Kučeru. Místní trať mu totiž moc nesedí, takže na něho čekala skutečná výzva. Jak se s tím vypořádal? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Jednou za čas i ten motokros

Zarytý endurák Radek Grulich po delší době vyrazil na motokroseové závody, které se konaly na trati v Zábřehu. Ve velké konkurenci si určitě parádně zazávodil. Co na to říká? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >

Pozdě, ale přece!

Radek Grulich začal s přípravami na novou sezónu o něco později, ale i to se samozřejmě cení. Jak sám řekl, stačí už jen shodit pár kilo a může se vrhnout do dalšího závodění. Více hledej v článku.

Přečtěte si více >