Stačí dobře odstartovat

Jezdec: Josef Vala

Datum závodu : 24. 9. 2023
Název podniku : Chalupa cup
Dalečín I.
Kategorie : Hobby MX2
Celkové umístění:  1. místo

 

Do Dalečína jsem se moc těšil, protože byla místní trať vždy v dobré kondici. Ráno jsem se s terénem spíše seznamoval, jelikož jsem tady už více než rok nejezdil. Trať mi však sedla, a to bylo dobré znamení.

 

Kvalifikace nešla vůbec podle představ. Nedařilo se mi zajet rychlé kolo, vůbec jsem se nemohl dostat do závodního tempa a trápily mě drobné technické problémy, takže jsem v kvalifikaci bral 6. pozici.

 

Proběhlo pár úprav na motorce a šlo se na startovní rošt. Start do první jízdy nebyl dobrý a já začínal v druhé půlce startovního pole. Změny na motorce se vyplatily a já se také dostal do svého závodního tempa a začal rychle mazat ztrátu na čelo. Tempo jsem chytl rychlé a v půlce závodu začínal boj o 1. místo, na které jsem se během pár kol dostal, a tak jsem dojel i do cíle.

 

Start do druhé jízdy vypadal o dost lépe a já už v třetí zatáčce okukoval přední pozice, což je u mě dost zázrak, jelikož mám starty slabší. Jízdu jsem si užíval, od druhého kola se ujal vedení a ujížděl startovnímu poli. V cíli tedy 1. pozice. Celkově jsem se umístil také na 1. místě.

 

Text: Josef Vala

 

Další REPORTY

Nasněžilo…jdeme závodit!

Matyáš Vinkler se namísto klasických zimních radovánek rozhodl vyrazit ještě na jeden závod. V Dlouhé Loučce si zajezdil na sněhu, ale ani pořádné bahenní lázně na sebe nenechaly dlouho čekat. Jak to Maty zvládl? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Cíl zněl jasně!

Kvůli jednomu vynechanému závodu se Matyáš Vinkler bohužel propadl celkovým pořadím Offroad maratonu. Na posledním podniku v Šiklově Mlýně si tedy předsevzal jasný cíl…chtěl si to hlavně užít. Jak se to Matymu podařilo? Hledej v článku.

Přečtěte si více >

Kuneš má ve Zvoli natrénováno

Pavel Kuneš se ukázal i na Posledním tankování pořádaném na trati ve Zvoli. Celý den se mu nedařily starty, ale během rozjížděk vždy ukázal, jak dobře to tady má najeté. Jaký výsledek si nakonec vyzávodil? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >