Naposledy mezi „hobíky“

Jezdec: Josef Vala

Datum závodu : 7. 10. 2023
Název podniku : Chalupa cup
Karlín u Čejče
Kategorie : Hobby MX2
Celkové umístění:  3. místo

 

Trať v Karlíně mi nikdy moc neseděla, a proto jsem byl zvědav, jak mi to půjde v den závodu. Po příjezdu do depa se trať zdála dobře nachystaná a vypadalo, že se krásně vyjede. Ráno po tréninku však bylo jasné, že byl terén málo nakropený, dost tvrdý a uklouzaný. Tvrdé kusy hlíny daly zabrat i zkušeným jezdcům, takže jsem byl zvědav na sebe.

 

Vzhledem k tomu jak mi Karlín nesedí, tak jsem byl mile překvapen z kvalifikace, ve které se mi podařilo zajet 1. čas.

 

Start do první jízdy byl katastrofální, vyjížděl jsem z posledních míst a přede mnou jela spousta soupeřů. Trať už byla úplně tvrdá a uklouzaná, takže bylo jednoduché udělat chybu. Já jsem tedy zvolil opatrnou jízdu a vyvarovat se tak chybám, které by mě mohly stát dobré umístění. Prodíral jsem se dopředu až na 3. pozici, na které jsem dojel i do cíle.

 

Start do druhé jízdy dopadl dobře, ale kvůli uklouzané trati jsem opět zvolil opatrnou jízdu a celý závod jezdil na 3. místě, které jsem celý závod kontroloval, a tak dojel i do cíle. Celkově jsem se umístil na 3. pozici. A toto byl také poslední závod ve třídě Hobby MX2.

 

Text: Josef Vala

 

Další REPORTY

Zkušenost má cenu zlata

První letošní seniorský mistrák se konal na dalečínské jedničce, což nebylo úplně košer pro Míru Kučeru. Místní trať mu totiž moc nesedí, takže na něho čekala skutečná výzva. Jak se s tím vypořádal? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Jednou za čas i ten motokros

Zarytý endurák Radek Grulich po delší době vyrazil na motokroseové závody, které se konaly na trati v Zábřehu. Ve velké konkurenci si určitě parádně zazávodil. Co na to říká? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >

Pozdě, ale přece!

Radek Grulich začal s přípravami na novou sezónu o něco později, ale i to se samozřejmě cení. Jak sám řekl, stačí už jen shodit pár kilo a může se vrhnout do dalšího závodění. Více hledej v článku.

Přečtěte si více >