Naposledy mezi „hobíky“

Jezdec: Josef Vala

Datum závodu : 7. 10. 2023
Název podniku : Chalupa cup
Karlín u Čejče
Kategorie : Hobby MX2
Celkové umístění:  3. místo

 

Trať v Karlíně mi nikdy moc neseděla, a proto jsem byl zvědav, jak mi to půjde v den závodu. Po příjezdu do depa se trať zdála dobře nachystaná a vypadalo, že se krásně vyjede. Ráno po tréninku však bylo jasné, že byl terén málo nakropený, dost tvrdý a uklouzaný. Tvrdé kusy hlíny daly zabrat i zkušeným jezdcům, takže jsem byl zvědav na sebe.

 

Vzhledem k tomu jak mi Karlín nesedí, tak jsem byl mile překvapen z kvalifikace, ve které se mi podařilo zajet 1. čas.

 

Start do první jízdy byl katastrofální, vyjížděl jsem z posledních míst a přede mnou jela spousta soupeřů. Trať už byla úplně tvrdá a uklouzaná, takže bylo jednoduché udělat chybu. Já jsem tedy zvolil opatrnou jízdu a vyvarovat se tak chybám, které by mě mohly stát dobré umístění. Prodíral jsem se dopředu až na 3. pozici, na které jsem dojel i do cíle.

 

Start do druhé jízdy dopadl dobře, ale kvůli uklouzané trati jsem opět zvolil opatrnou jízdu a celý závod jezdil na 3. místě, které jsem celý závod kontroloval, a tak dojel i do cíle. Celkově jsem se umístil na 3. pozici. A toto byl také poslední závod ve třídě Hobby MX2.

 

Text: Josef Vala

 

Další REPORTY

Nasněžilo…jdeme závodit!

Matyáš Vinkler se namísto klasických zimních radovánek rozhodl vyrazit ještě na jeden závod. V Dlouhé Loučce si zajezdil na sněhu, ale ani pořádné bahenní lázně na sebe nenechaly dlouho čekat. Jak to Maty zvládl? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Cíl zněl jasně!

Kvůli jednomu vynechanému závodu se Matyáš Vinkler bohužel propadl celkovým pořadím Offroad maratonu. Na posledním podniku v Šiklově Mlýně si tedy předsevzal jasný cíl…chtěl si to hlavně užít. Jak se to Matymu podařilo? Hledej v článku.

Přečtěte si více >

Kuneš má ve Zvoli natrénováno

Pavel Kuneš se ukázal i na Posledním tankování pořádaném na trati ve Zvoli. Celý den se mu nedařily starty, ale během rozjížděk vždy ukázal, jak dobře to tady má najeté. Jaký výsledek si nakonec vyzávodil? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >