„Sprinty“ u fotbalového hřiště

Jezdec: Patrik Šponar

Datum závodu : 7. 10. 2023
Název podniku : Volný závod
Herálec
Kategorie : Open
Celkové umístění:  4. místo

 

Do Herálce jsem vyrazil úplně poprvé, nevěděl jsem tedy, co čekat. Na místě nás čekalo něco jako „trať“, která byla natahaná na kraji obce u fotbalového hřiště. Vlastně to bylo vcelku zajímavé, protože většina zatáček byla ve stylu jednostopých klopenek ve velmi nakloněném úhlu, což se už moc nevidí. Tréninky byly vážně krátké a nebylo tak moc příležitosti si najet různé úseky.

 

Specialitou dne bylo to, že se nejely klasicky 2 jízdy, ale rovnou 4 jízdy. Horší už bylo to, že jedna rozjížďka měla pouhých 5 kol, což ve výsledku odpovídalo necelým 5ti minutám. S bídnou možností předjíždění se jednalo o nepříliš ideální kombinaci, jelikož start dělal značnou část výsledku.

 

Do první jízdy se mi povedl start a po první zatáčce jsem se usadil na 1. místě. Průjezd další zatáčkou jsem nezvládl a předjel mě Chmelík. Nedlouho poté mě překonal i Příhoda, který následně předjel i Chmelíka. Toho jsem do konce jízdy stíhal, avšak předjet ho se prostě nedalo. V cíli tedy 3. místo.

 

Do druhé jízdy se mi start opravdu nepovedl, usadil jsem se na 5. místě. Při vědomí, že mám pouze 5 kol, jsem se snažil za každou cenu tahat, což způsobilo můj pád na konci prvního kola. Než jsem se posbíral, soupeři mi ujeli, a se zkříženým řízením se mi navíc jelo opravdu špatně. Do cíle jsem dojel na 6. místě.

 

Třetí jízda byla opět o startu, kdy jsem se usadil na 3. místě za Tupou. Toho se mi však nezadařilo předjet, současně jsem si musel dávat velký pozor na dorážejícího Chmelíka. V cíli tedy 3. místo.

 

Čtvrtou jízdu jsme nakonec nejeli, protože v průběhu jízd Hobby došlo k úrazu a jezdce musel transportovat vrtulník. Bohužel jsem pak již neměl šanci pokusit se můj nepříliš vydařený výsledek napravit. Bodově mi to nakonec stačilo pouze na celkové 4. místo.

 

Text: Patrik Šponar

 

Další REPORTY

Trvalo to čtyři roky

Po čtyřech letech se v Benátkách u Litomyšle konečně uspořádal nějaký závod. Maty Vinkler neváhal a vyrazil si sem zazávodit a nejen pro něho to bylo tak trochu nostalgické. Přečti si článek a dozvíš se víc.

Přečtěte si více >