„Sprinty“ u fotbalového hřiště

Jezdec: Patrik Šponar

Datum závodu : 7. 10. 2023
Název podniku : Volný závod
Herálec
Kategorie : Open
Celkové umístění:  4. místo

 

Do Herálce jsem vyrazil úplně poprvé, nevěděl jsem tedy, co čekat. Na místě nás čekalo něco jako „trať“, která byla natahaná na kraji obce u fotbalového hřiště. Vlastně to bylo vcelku zajímavé, protože většina zatáček byla ve stylu jednostopých klopenek ve velmi nakloněném úhlu, což se už moc nevidí. Tréninky byly vážně krátké a nebylo tak moc příležitosti si najet různé úseky.

 

Specialitou dne bylo to, že se nejely klasicky 2 jízdy, ale rovnou 4 jízdy. Horší už bylo to, že jedna rozjížďka měla pouhých 5 kol, což ve výsledku odpovídalo necelým 5ti minutám. S bídnou možností předjíždění se jednalo o nepříliš ideální kombinaci, jelikož start dělal značnou část výsledku.

 

Do první jízdy se mi povedl start a po první zatáčce jsem se usadil na 1. místě. Průjezd další zatáčkou jsem nezvládl a předjel mě Chmelík. Nedlouho poté mě překonal i Příhoda, který následně předjel i Chmelíka. Toho jsem do konce jízdy stíhal, avšak předjet ho se prostě nedalo. V cíli tedy 3. místo.

 

Do druhé jízdy se mi start opravdu nepovedl, usadil jsem se na 5. místě. Při vědomí, že mám pouze 5 kol, jsem se snažil za každou cenu tahat, což způsobilo můj pád na konci prvního kola. Než jsem se posbíral, soupeři mi ujeli, a se zkříženým řízením se mi navíc jelo opravdu špatně. Do cíle jsem dojel na 6. místě.

 

Třetí jízda byla opět o startu, kdy jsem se usadil na 3. místě za Tupou. Toho se mi však nezadařilo předjet, současně jsem si musel dávat velký pozor na dorážejícího Chmelíka. V cíli tedy 3. místo.

 

Čtvrtou jízdu jsme nakonec nejeli, protože v průběhu jízd Hobby došlo k úrazu a jezdce musel transportovat vrtulník. Bohužel jsem pak již neměl šanci pokusit se můj nepříliš vydařený výsledek napravit. Bodově mi to nakonec stačilo pouze na celkové 4. místo.

 

Text: Patrik Šponar

 

Další REPORTY

Nasněžilo…jdeme závodit!

Matyáš Vinkler se namísto klasických zimních radovánek rozhodl vyrazit ještě na jeden závod. V Dlouhé Loučce si zajezdil na sněhu, ale ani pořádné bahenní lázně na sebe nenechaly dlouho čekat. Jak to Maty zvládl? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Cíl zněl jasně!

Kvůli jednomu vynechanému závodu se Matyáš Vinkler bohužel propadl celkovým pořadím Offroad maratonu. Na posledním podniku v Šiklově Mlýně si tedy předsevzal jasný cíl…chtěl si to hlavně užít. Jak se to Matymu podařilo? Hledej v článku.

Přečtěte si více >

Kuneš má ve Zvoli natrénováno

Pavel Kuneš se ukázal i na Posledním tankování pořádaném na trati ve Zvoli. Celý den se mu nedařily starty, ale během rozjížděk vždy ukázal, jak dobře to tady má najeté. Jaký výsledek si nakonec vyzávodil? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >