Jako třešnička na dortu

Jezdec: Vít Špaček

Datum závodu : 14. 10. 2023
Název podniku : Moravské Drapák
Medlov
Kategorie : Hobby MX1
Celkové umístění:  3. místo

 

Na konci sezóny jsme si s taťkou přidali závod navíc. Pole čítalo početnou řádku dobrých jezdců, počasí přálo a trať byla po celou dobu v perfektní kondici. To všechno dokazovalo, jak pěkný to byl den.

 

Začal pro mě volným tréninkem, kdy jsem jezdce neznal a nechtěl jsem se moc plést. Vyjel jsem tedy úplně poslední a trénink si moc užil. V kvalifikaci, jsem za deset minut stihl dát dvě rychlá kola. K mému úžasu z toho bylo krásné 3. místo.

 

Do první jízdy jsem měl skvělý start a bral jsem ocenění za holeshot. Snažil jsem se, co to šlo, abych si udržel své 1. místo. To mě spíš unavilo a na konci čtvrtého kola jsem se začal pomalu propadat. Dvě kola do konce už jsem fyzicky vůbec nemohl a propadl se na konečnou 4. pozici, a tak i dojel do cíle. Byl jsem na sebe naštvaný, že jsem závod nezvládl fyzicky.

 

Do druhé jízdy jsem odstartoval na 4. místě, hned v úvodu se protáhl na 3. a v půlce kola dokonce na 2. místo. Jel jsem v klidu a s rozvahou, protože jsem věděl, že na trati budeme zase přes 20 minut. Propadl jsem se na 3. místo, a i když jsem se na kolo opět dostal na 2. pozici, stejně jsem dojel na 3. místě.

 

Celkově mi to dalo na první bednu po několika letech a upřímně jsem měl dost radost. Děkuji taťkovi za super den a za podporu, děkuji Adélce za celou sezónu a stejně tak i týmu. Byla to jízda a příští rok pokračujeme zase.

 

Text: Vít Špaček

 

Další REPORTY

Zkušenost má cenu zlata

První letošní seniorský mistrák se konal na dalečínské jedničce, což nebylo úplně košer pro Míru Kučeru. Místní trať mu totiž moc nesedí, takže na něho čekala skutečná výzva. Jak se s tím vypořádal? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Jednou za čas i ten motokros

Zarytý endurák Radek Grulich po delší době vyrazil na motokroseové závody, které se konaly na trati v Zábřehu. Ve velké konkurenci si určitě parádně zazávodil. Co na to říká? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >

Pozdě, ale přece!

Radek Grulich začal s přípravami na novou sezónu o něco později, ale i to se samozřejmě cení. Jak sám řekl, stačí už jen shodit pár kilo a může se vrhnout do dalšího závodění. Více hledej v článku.

Přečtěte si více >