Jako třešnička na dortu

Jezdec: Vít Špaček

Datum závodu : 14. 10. 2023
Název podniku : Moravské Drapák
Medlov
Kategorie : Hobby MX1
Celkové umístění:  3. místo

 

Na konci sezóny jsme si s taťkou přidali závod navíc. Pole čítalo početnou řádku dobrých jezdců, počasí přálo a trať byla po celou dobu v perfektní kondici. To všechno dokazovalo, jak pěkný to byl den.

 

Začal pro mě volným tréninkem, kdy jsem jezdce neznal a nechtěl jsem se moc plést. Vyjel jsem tedy úplně poslední a trénink si moc užil. V kvalifikaci, jsem za deset minut stihl dát dvě rychlá kola. K mému úžasu z toho bylo krásné 3. místo.

 

Do první jízdy jsem měl skvělý start a bral jsem ocenění za holeshot. Snažil jsem se, co to šlo, abych si udržel své 1. místo. To mě spíš unavilo a na konci čtvrtého kola jsem se začal pomalu propadat. Dvě kola do konce už jsem fyzicky vůbec nemohl a propadl se na konečnou 4. pozici, a tak i dojel do cíle. Byl jsem na sebe naštvaný, že jsem závod nezvládl fyzicky.

 

Do druhé jízdy jsem odstartoval na 4. místě, hned v úvodu se protáhl na 3. a v půlce kola dokonce na 2. místo. Jel jsem v klidu a s rozvahou, protože jsem věděl, že na trati budeme zase přes 20 minut. Propadl jsem se na 3. místo, a i když jsem se na kolo opět dostal na 2. pozici, stejně jsem dojel na 3. místě.

 

Celkově mi to dalo na první bednu po několika letech a upřímně jsem měl dost radost. Děkuji taťkovi za super den a za podporu, děkuji Adélce za celou sezónu a stejně tak i týmu. Byla to jízda a příští rok pokračujeme zase.

 

Text: Vít Špaček

 

Další REPORTY

Nasněžilo…jdeme závodit!

Matyáš Vinkler se namísto klasických zimních radovánek rozhodl vyrazit ještě na jeden závod. V Dlouhé Loučce si zajezdil na sněhu, ale ani pořádné bahenní lázně na sebe nenechaly dlouho čekat. Jak to Maty zvládl? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Cíl zněl jasně!

Kvůli jednomu vynechanému závodu se Matyáš Vinkler bohužel propadl celkovým pořadím Offroad maratonu. Na posledním podniku v Šiklově Mlýně si tedy předsevzal jasný cíl…chtěl si to hlavně užít. Jak se to Matymu podařilo? Hledej v článku.

Přečtěte si více >

Kuneš má ve Zvoli natrénováno

Pavel Kuneš se ukázal i na Posledním tankování pořádaném na trati ve Zvoli. Celý den se mu nedařily starty, ale během rozjížděk vždy ukázal, jak dobře to tady má najeté. Jaký výsledek si nakonec vyzávodil? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >