Déšť, sníh… všechno tam bylo

Jezdec: Patrik Šponar

Datum závodu : 20. 4. 2024
Název podniku : Jiromoto cup
Prachovice
Kategorie : Open
Celkové umístění:  6. místo

 

V noci před závody pršelo, a dokonce i sněžilo, takže ráno podle toho vypadala i trať. Během tréninků a kvalifikací se však terén trochu rozjel, vyjely se drážky a nejhorší bláto se trochu vyházelo. Předpověď ale na závody slibovala další pohromu. V kvalifikaci se nakonec podařil zajet 5. nejlepší čas.

 

Během prvních jízd začalo pršet a s naší blížící se jízdou se počasí zhoršovalo. Již před startem jsme věděli, že druhé jízdy budou zrušeny, což mi vyhovovalo, jelikož na blátě mi to prostě nejde.

 

Start se mi vůbec nepovedl a po prvním kole jsem jezdil na 7. místě. Následně jsme se s Martinem Chmelíkem přetahovali většinu závodu o 5 – 6. místo, přičemž jsme oba střídavě padali. Za kratší konec jsem nakonec tahal já, kolo před cílem mě stáhla kolej a už jsem ztrátu nedohnal. V cíli tedy 6. místo, což nakonec vyšlo i celkově.

 

Text: Patrik Šponar

 

Další REPORTY

Trvalo to čtyři roky

Po čtyřech letech se v Benátkách u Litomyšle konečně uspořádal nějaký závod. Maty Vinkler neváhal a vyrazil si sem zazávodit a nejen pro něho to bylo tak trochu nostalgické. Přečti si článek a dozvíš se víc.

Přečtěte si více >