Špaček: „náročný, ale víc než skvělý.“

Jezdec: Vít Špaček

Datum závodu : 30. 9. 2023
Název podniku : MX Tratě
Dolní Heřmanice
Kategorie : MX1
Celkové umístění:  7. místo

 

Po týdnu jsem se vydal na závody. Tentokrát se jednalo o pro mě nový seriál od MX tratě. Se mnou jeli moji největší kámoši a závodní parťáci Vendy a Martin. Čekalo nás toho celkem dost… Už v pátek, když jsme vyjeli, jsme po půlce Ústí hledali něco na gril, což znamenalo asi osm kilometrů chůze. 😁 Cestu na závody jsme zvolili jinou, než jsme zvyklí a třešničkou na dortu byla hlavně druhá půlka cesty, kdy naše navigátorka Vendy (aby nebyla nuda) zvolila cestu přes cyklostezky… Popravdě, kdyby mi ujeli, tak jsem v háji.

 

V noci lehce zapršelo, ale trati to jen přidalo. Abych se moc nenudil, ráno jsem zjistil, že mám měkké zadní kolo, naštěstí jsem měl náhradní. Po lehce bahnitém tréninku jsem si navíc musel vyměnit dva prasklé dráty. No, lepilo se to na mě fest… V depu však panovala skvělá nálada, takže i já byl v klidu. V kvalifikaci jsem zajel asi dvě rychlá kola a až to poslední bylo moje nejrychlejší. Bohužel k mému zděšení to stačilo až na 11. místo z 22 pilotů.

 

Na závod nás spojili s třídou MX2, takže nás na start šlo 35. S velkým počtem jezdců na mě zbylo až venkovní místo na startovním roštu. Povedlo se mi ale relativně dobře odstartovat, okolo 10. místa. Během prvních kol to byla dost bitva a hodně míst se proházelo. Ve třetím kole se mi povedlo předjet jezdce z mé kategorie, který potom ,,zašpuntoval” zbytek pole a já si udělal velký náskok. Tři kola do konce mě pak jeden jezdec předjel. Rychle mě dojížděl, takže jsem věděl, že s ním tempo neudržím. V cíli celkově 15. pozice a v mé kategorii 9. místo.

 

Do druhé jízdy jsem měl skvělou reakci, ale brzo jsem ubral. Měl jsem štěstí, že se tak stalo, protože z boku přilétla motorka a celou levou stranu jezdců vyvázla z tratě. V prvním kole jsem předvedl skvělou orientaci a po pěkném boji s týmovým kámošem Matesem Bockem jsem se usadil na 9. místě. Držel jsem k mému překvapení dobré tempo a ujížděl soupeřům za mnou. Půl kola do cíle mě předjel jezdec z MX2. V druhé jízdě mezi všemi 10. místo, v mé kategorii 6. místo.

 

Celkově jak jinak, než sedm. Z výsledku jsem nadšený a ze závodního dne taky. Děkuji moc Vendy a Martinoj za celé dva dny, které jsme zakončili noční procházkou po Rváčově, kde mají překrásný dům s hlavami panenek, takže jsme vůbec nebyli podělaný strachy. 😁 Náročný to bylo, ale víc než skvělý. Děkuji také týmu, rodině a mojí Adélce, že mi tyhle zážitky trpí.

 

Text: Vít Špaček

 

Další REPORTY

Trvalo to čtyři roky

Po čtyřech letech se v Benátkách u Litomyšle konečně uspořádal nějaký závod. Maty Vinkler neváhal a vyrazil si sem zazávodit a nejen pro něho to bylo tak trochu nostalgické. Přečti si článek a dozvíš se víc.

Přečtěte si více >