Procházka růžovou zahradou? Ani náhodou!

Jezdec: Vojtěch Jirman

Datum závodu : 23. 4. 2023
Název podniku : Nova motocross cup
Třemošnice
Kategorie : Junior 13 – 20 let
Celkové umístění:  13. místo

 

V neděli 24. 4. jsem v Třemošnici odjel svůj první letošní závod. Už při pátečním příjezdu na místo mi bylo jasné, že s ohledem na stav tratě to nebude procházka růžovou zahradou. Trať byla místy jak beton, místy se objevilo bláto s kalužemi a do toho mnoho kamení. Což se následně odrazilo i na několika modřinách. Zrovna ideál to tedy nebyl.

 

Při tréninku a kvalifikaci jsem si hledal a najížděl optimální stopy. Kvaldu jsem odjel na 16. místě.

 

Do první rozjížďky jsem odstartoval kolem desátého místa, sice jsem následně dvě pozice ztratil, ale cítil jsem se vcelku dobře a bojoval. Rozjížďka byla ale bohužel po 3 kolech zrušena kvůli závadě na časomíře, což je vždy zásah do koncentrace. Při druhém pokusu jsem odstartoval trochu hůře a nemohl se dostat do správného tempa. Rozjížďku jsem dojel na 15. místě a moc spokojen nebyl.

 

Druhá rozjížďka mi sedla mnohem lépe. Soustředil jsem se na techniku a své tempo, což přineslo ovoce. V průběhu závodu jsem dojel a předjel několik jezdců. To mě motivovalo, tak jsem tahal, co to šlo. Nakonec z toho vyšlo 11. místo a 13. místo celkově. S ohledem na fakt, že s námi jelo 5 licenčních jezdců z polského i českého mistráku, jsem s výsledkem spokojený.

Mým letošním cílem je bojovat o TOP TEN v mé kategorii. První závod mi ukázal, že to půjde, jen to bude sakra dřina. Těším se na další závody do Opatova za 14 dní. Děkuji týmu a sponzorům za podporu.

 

Text: Vojtěch Jirman

 

Další REPORTY