Sice nechtěně, ale stálo to za to

Jezdec: Martin Pácha

Datum závodu : 23. 4. 2023
Název podniku : Nova motocross cup
Třemošnice
Kategorie : Hobby 21 – 32 let
Celkové umístění:  2. místo

 

23. dubna jsme trošku nechtěně vyrazili na Nova cup do Třemošnice. Martin místní trať totiž úplně nemusí, takže jsme původně měli jet závodit na dalečínskou jedničku. Tam ale kvůli počasí závody přesunuli na dvojku, takže to nakonec dopadlo takhle. A aby toho nebylo málo, tak celý týden před závody řešil technický problém ma motorce. To se snad ale podařilo srovnat a na závodech žádný problém nezaznamenal.

 

Trénink začal hnedka zajímavě. Zatímco se ostatní závodníci seřadili na startovní rovince, pár jezdců si řeklo, že si asi dají sólo trénink. Než je byl všechny vůbec někdo schopný zastavit, zajeli si slušná dvě kola navíc oproti ostatním. No každopádně k tréninku. Trať byla po dopoledních jízdách už solidně rozbitá, což si snad každý umí představit. Takže bylo potřeba se trochu opatrně rozjezdit.

 

Do kvalifikace odstartoval kolem 10. místa. Reakce byla dobrá, pak ale brzo zaklapnul plyn a ostatní ho vytlačili. Potom si motorku v jedné ze zatáček zašlápnul a musel se proto postupně propracovávat dopředu. Nakonec se mu povedlo dostat až na 2. místo těsně za prvním.

 

Do první rozjížďky odstartoval až za druhou půlkou startovního pole. Čekala ho proto klasická stíhací jízda. Brzo se dostal na nějaké 10. místo, z kterého se rychle propracoval na 6. místo. Tady se na chvíli zasekl, ale pak dokázal dva soupeře před sebou předjet. Ze čtyřky už byla vidina bedny, takže bylo nutné ještě trochu zabrat. Nakonec se i na 3. pozici dostal a začal stahovat druhého jezdce v pořadí. Toho už ale předjet nestihl, takže bral v cíli 3. místo.

 

Před druhými jízdami se spustil slibovaný déšť, který trápil už několik kategorií před nimi. Na trati se tak vytvořil mýdlový povrch a k vidění bylo i pár slušných „tlam“. Třemošnice jako taková prostě vodu nesnese… Naštěstí než stihla Martinova kategorie nastoupit, přestalo pršet, dokonce i trať vyschla a mohlo se jít na start.

 

Ten tentokrát Martinovi vyšel parádně a v první zatáčce atakoval 3. pozici, pak se asi o tři místa propadl a zahájil útok na přední pozice. Po chvíli už jezdil třetí a podobným tempem se asi tři kola před cílem dostal až do vedení! Neměl to ale rozhodně zadarmo, fakt si to vydřel.

 

Celkově si tím zajistil druhé místo v závodu. (S prominutím) po tom, co předváděl v loňskému roce, tady teď pokaždé stojím s otevřenou pusou a plná euforie. Zkrátka jsem nejvíc pyšná a mám radost, že s ním tyhle chvíle můžu sdílet.

 

Text: Vendula Štěpánková (přítelkyně)

 

Další REPORTY

Trvalo to čtyři roky

Po čtyřech letech se v Benátkách u Litomyšle konečně uspořádal nějaký závod. Maty Vinkler neváhal a vyrazil si sem zazávodit a nejen pro něho to bylo tak trochu nostalgické. Přečti si článek a dozvíš se víc.

Přečtěte si více >