Název podniku : MMČR juniorů a žen
Karlín u Čejče
Kategorie : 125ccm
Celkové umístění:  18. místo

Do Karlína jsem jel docela dobře naladěný. Vždy se mi tam dařilo, tak jsem doufal, že to tak bude i letos. Kvalifikaci jsem chtěl zajet trochu lépe, ale čas, který se mi podařilo zajet hned v prvním kole jsem už nepřekonal. Držela se mě sice trochu smůla na pády v rychlých kolech, ale to se nedá nic dělat. Kvalifikace 18. místo.

Do první rozjížďky jsem konečně dobře odstartoval, okolo 11. – 12. pozice. Měl jsem dobré tempo a držel se soupeřů přede mnou. Bohužel ve čtvrtém kole mě jeden ze soupeřů trefil na přední kolo v jedné klopené zatáčce a já šel k zemi. U toho se mi ulomila spojková páčka (kousek naštěstí zůstal) a následný propad na chvost pole mě dost rozhodil. Trvalo mi dvě kola, než jsem se s tím srovnal, ozkoušel motorku a začal bojovat o pozice. Do cíle jsem nakonec dojel na 17. pozici a naštvaný jsem byl dost.

V druhé jízdě jsem si chtěl zpravit chuť. Věděl jsem, že mám na to dojet v první patnáctce. Po startu jsem začínal okolo 16. pozice, a pak se postupně propracovával až na 13. pozici, což bylo super. Asi v druhé třetině jízdy však přišla menší krize a propad na konečnou 16. příčku.

Z celkového výsledku jsem byl dost naštvaný, zejména z první jízdy. Mohlo to celé dopadnout jinak – škoda. Celkově jsem obsadil 18. pozici.

Text: Miroslav Kučera

Další REPORTY

Zkušenost má cenu zlata

První letošní seniorský mistrák se konal na dalečínské jedničce, což nebylo úplně košer pro Míru Kučeru. Místní trať mu totiž moc nesedí, takže na něho čekala skutečná výzva. Jak se s tím vypořádal? Dozvíš se v článku.

Jednou za čas i ten motokros

Zarytý endurák Radek Grulich po delší době vyrazil na motokroseové závody, které se konaly na trati v Zábřehu. Ve velké konkurenci si určitě parádně zazávodil. Co na to říká? Dočteš se v článku.

Pozdě, ale přece!

Radek Grulich začal s přípravami na novou sezónu o něco později, ale i to se samozřejmě cení. Jak sám řekl, stačí už jen shodit pár kilo a může se vrhnout do dalšího závodění. Více hledej v článku.