Příště bude líp

Jezdec: Miroslav Kučera

Datum závodu : 9. 9. 2023
Název podniku : MMČR juniorů a žen
Karlín u Čejče
Kategorie : 125ccm
Celkové umístění:  18. místo

 

Do Karlína jsem jel docela dobře naladěný. Vždy se mi tam dařilo, tak jsem doufal, že to tak bude i letos. Kvalifikaci jsem chtěl zajet trochu lépe, ale čas, který se mi podařilo zajet hned v prvním kole jsem už nepřekonal. Držela se mě sice trochu smůla na pády v rychlých kolech, ale to se nedá nic dělat. Kvalifikace 18. místo.

 

Do první rozjížďky jsem konečně dobře odstartoval, okolo 11. – 12. pozice. Měl jsem dobré tempo a držel se soupeřů přede mnou. Bohužel ve čtvrtém kole mě jeden ze soupeřů trefil na přední kolo v jedné klopené zatáčce a já šel k zemi. U toho se mi ulomila spojková páčka (kousek naštěstí zůstal) a následný propad na chvost pole mě dost rozhodil. Trvalo mi dvě kola, než jsem se s tím srovnal, ozkoušel motorku a začal bojovat o pozice. Do cíle jsem nakonec dojel na 17. pozici a naštvaný jsem byl dost.

 

V druhé jízdě jsem si chtěl zpravit chuť. Věděl jsem, že mám na to dojet v první patnáctce. Po startu jsem začínal okolo 16. pozice, a pak se postupně propracovával až na 13. pozici, což bylo super. Asi v druhé třetině jízdy však přišla menší krize a propad na konečnou 16. příčku.

 

Z celkového výsledku jsem byl dost naštvaný, zejména z první jízdy. Mohlo to celé dopadnout jinak – škoda. Celkově jsem obsadil 18. pozici.

 

Text: Miroslav Kučera

 

Další REPORTY

Nasněžilo…jdeme závodit!

Matyáš Vinkler se namísto klasických zimních radovánek rozhodl vyrazit ještě na jeden závod. V Dlouhé Loučce si zajezdil na sněhu, ale ani pořádné bahenní lázně na sebe nenechaly dlouho čekat. Jak to Maty zvládl? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Cíl zněl jasně!

Kvůli jednomu vynechanému závodu se Matyáš Vinkler bohužel propadl celkovým pořadím Offroad maratonu. Na posledním podniku v Šiklově Mlýně si tedy předsevzal jasný cíl…chtěl si to hlavně užít. Jak se to Matymu podařilo? Hledej v článku.

Přečtěte si více >

Kuneš má ve Zvoli natrénováno

Pavel Kuneš se ukázal i na Posledním tankování pořádaném na trati ve Zvoli. Celý den se mu nedařily starty, ale během rozjížděk vždy ukázal, jak dobře to tady má najeté. Jaký výsledek si nakonec vyzávodil? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >