Název podniku : MMČR juniorů a žen
Karlín u Čejče
Kategorie : 125ccm
Celkové umístění:  18. místo

Do Karlína jsem jel docela dobře naladěný. Vždy se mi tam dařilo, tak jsem doufal, že to tak bude i letos. Kvalifikaci jsem chtěl zajet trochu lépe, ale čas, který se mi podařilo zajet hned v prvním kole jsem už nepřekonal. Držela se mě sice trochu smůla na pády v rychlých kolech, ale to se nedá nic dělat. Kvalifikace 18. místo.

Do první rozjížďky jsem konečně dobře odstartoval, okolo 11. – 12. pozice. Měl jsem dobré tempo a držel se soupeřů přede mnou. Bohužel ve čtvrtém kole mě jeden ze soupeřů trefil na přední kolo v jedné klopené zatáčce a já šel k zemi. U toho se mi ulomila spojková páčka (kousek naštěstí zůstal) a následný propad na chvost pole mě dost rozhodil. Trvalo mi dvě kola, než jsem se s tím srovnal, ozkoušel motorku a začal bojovat o pozice. Do cíle jsem nakonec dojel na 17. pozici a naštvaný jsem byl dost.

V druhé jízdě jsem si chtěl zpravit chuť. Věděl jsem, že mám na to dojet v první patnáctce. Po startu jsem začínal okolo 16. pozice, a pak se postupně propracovával až na 13. pozici, což bylo super. Asi v druhé třetině jízdy však přišla menší krize a propad na konečnou 16. příčku.

Z celkového výsledku jsem byl dost naštvaný, zejména z první jízdy. Mohlo to celé dopadnout jinak – škoda. Celkově jsem obsadil 18. pozici.

Text: Miroslav Kučera

Další REPORTY

Sám tomu nemohl uvěřit

Erik Provazník vyrazil do Polska, kde se pořádal další závod mistroství světa v Supermotu. Tentokrát byl na motorce jako doma a podařil se mu zajet opravdu neuvěřitelný výsledek, i když pak… Přečti si článek a dozvíš se o tom víc.