Třemošnice
Kategorie : Hobby 21 – 32 let
Celkové umístění:  13. místo

Poslední Nova motocross cup v Třemáku jsem jel opět na tátově Yamaze a nakonec jsem si to i užil. Trochu jsem si už zvykl a motocykl jsme přenastavili na můj styl.

Po obědě jsme nastoupili na trénink na tvrdé a suché trati, což mě moc nebavilo. Kvalifikační start jsem si dal zvenku a nebylo to špatné. Nakonec jsem dokončil na 10. místě.

V celkovém hodnocení jsem neměl co dohánět, a tak jsem si říkal, že si dám jednu jízdu odzadu. První jizdu jsem odstartoval kolem 10. pozice, ale docela se prášilo a nechtělo se mi schytávat kamennou smršť. Tak jsem zvolnil a nechal kluky jet. Po půl kole jsem zatáhl a začal stíhačku. Jelo se mi fajn a dojel jsem na 13. místě.

Do druhé jízdy se mi zase chtělo závodit. Odstartoval jsem s klukama a přes prach a kamení se snažil držet. Vůbec mi první půlka jízdy nesedla, kluci mi ujížděli a já jen koukal. V půlce jsem si přepnul v hlavě, trochu změnil stopy, začal dýchat a nakonec jsem sám sobě nadělil 4 sekundy. I přesto jsem si celkově jízdu pak užil a dojel zase na 13. místě.

Celkově v seriálu jsem skončil na 10. pozici. Sice jsem měl větší ambice, ale vzhledem k červnovým velkým pádům na dvou závodech můžu říct, že to docela jde. Kluci vepředu jedou palici. Díky Region racing za podporu a příští rok už snad do starších 🙂

Text: Tomáš Fogl

Další REPORTY

Sám tomu nemohl uvěřit

Erik Provazník vyrazil do Polska, kde se pořádal další závod mistroství světa v Supermotu. Tentokrát byl na motorce jako doma a podařil se mu zajet opravdu neuvěřitelný výsledek, i když pak… Přečti si článek a dozvíš se o tom víc.