Příběh s tátovou motorkou pokračuje

Jezdec: Tomáš Fogl

Datum závodu : 7. 10. 2023
Název podniku : Nova motocross cup
Třemošnice
Kategorie : Hobby 21 – 32 let
Celkové umístění:  13. místo

 

Poslední Nova motocross cup v Třemáku jsem jel opět na tátově Yamaze a nakonec jsem si to i užil. Trochu jsem si už zvykl a motocykl jsme přenastavili na můj styl.

 

Po obědě jsme nastoupili na trénink na tvrdé a suché trati, což mě moc nebavilo. Kvalifikační start jsem si dal zvenku a nebylo to špatné. Nakonec jsem dokončil na 10. místě.

 

V celkovém hodnocení jsem neměl co dohánět, a tak jsem si říkal, že si dám jednu jízdu odzadu. První jizdu jsem odstartoval kolem 10. pozice, ale docela se prášilo a nechtělo se mi schytávat kamennou smršť. Tak jsem zvolnil a nechal kluky jet. Po půl kole jsem zatáhl a začal stíhačku. Jelo se mi fajn a dojel jsem na 13. místě.

 

Do druhé jízdy se mi zase chtělo závodit. Odstartoval jsem s klukama a přes prach a kamení se snažil držet. Vůbec mi první půlka jízdy nesedla, kluci mi ujížděli a já jen koukal. V půlce jsem si přepnul v hlavě, trochu změnil stopy, začal dýchat a nakonec jsem sám sobě nadělil 4 sekundy. I přesto jsem si celkově jízdu pak užil a dojel zase na 13. místě.

 

Celkově v seriálu jsem skončil na 10. pozici. Sice jsem měl větší ambice, ale vzhledem k červnovým velkým pádům na dvou závodech můžu říct, že to docela jde. Kluci vepředu jedou palici. Díky Region racing za podporu a příští rok už snad do starších 🙂

 

Text: Tomáš Fogl

 

Další REPORTY

Nasněžilo…jdeme závodit!

Matyáš Vinkler se namísto klasických zimních radovánek rozhodl vyrazit ještě na jeden závod. V Dlouhé Loučce si zajezdil na sněhu, ale ani pořádné bahenní lázně na sebe nenechaly dlouho čekat. Jak to Maty zvládl? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Cíl zněl jasně!

Kvůli jednomu vynechanému závodu se Matyáš Vinkler bohužel propadl celkovým pořadím Offroad maratonu. Na posledním podniku v Šiklově Mlýně si tedy předsevzal jasný cíl…chtěl si to hlavně užít. Jak se to Matymu podařilo? Hledej v článku.

Přečtěte si více >

Kuneš má ve Zvoli natrénováno

Pavel Kuneš se ukázal i na Posledním tankování pořádaném na trati ve Zvoli. Celý den se mu nedařily starty, ale během rozjížděk vždy ukázal, jak dobře to tady má najeté. Jaký výsledek si nakonec vyzávodil? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >