Příběh s tátovou motorkou pokračuje

Jezdec: Tomáš Fogl

Datum závodu : 7. 10. 2023
Název podniku : Nova motocross cup
Třemošnice
Kategorie : Hobby 21 – 32 let
Celkové umístění:  13. místo

 

Poslední Nova motocross cup v Třemáku jsem jel opět na tátově Yamaze a nakonec jsem si to i užil. Trochu jsem si už zvykl a motocykl jsme přenastavili na můj styl.

 

Po obědě jsme nastoupili na trénink na tvrdé a suché trati, což mě moc nebavilo. Kvalifikační start jsem si dal zvenku a nebylo to špatné. Nakonec jsem dokončil na 10. místě.

 

V celkovém hodnocení jsem neměl co dohánět, a tak jsem si říkal, že si dám jednu jízdu odzadu. První jizdu jsem odstartoval kolem 10. pozice, ale docela se prášilo a nechtělo se mi schytávat kamennou smršť. Tak jsem zvolnil a nechal kluky jet. Po půl kole jsem zatáhl a začal stíhačku. Jelo se mi fajn a dojel jsem na 13. místě.

 

Do druhé jízdy se mi zase chtělo závodit. Odstartoval jsem s klukama a přes prach a kamení se snažil držet. Vůbec mi první půlka jízdy nesedla, kluci mi ujížděli a já jen koukal. V půlce jsem si přepnul v hlavě, trochu změnil stopy, začal dýchat a nakonec jsem sám sobě nadělil 4 sekundy. I přesto jsem si celkově jízdu pak užil a dojel zase na 13. místě.

 

Celkově v seriálu jsem skončil na 10. pozici. Sice jsem měl větší ambice, ale vzhledem k červnovým velkým pádům na dvou závodech můžu říct, že to docela jde. Kluci vepředu jedou palici. Díky Region racing za podporu a příští rok už snad do starších 🙂

 

Text: Tomáš Fogl

 

Další REPORTY

Zkušenost má cenu zlata

První letošní seniorský mistrák se konal na dalečínské jedničce, což nebylo úplně košer pro Míru Kučeru. Místní trať mu totiž moc nesedí, takže na něho čekala skutečná výzva. Jak se s tím vypořádal? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Jednou za čas i ten motokros

Zarytý endurák Radek Grulich po delší době vyrazil na motokroseové závody, které se konaly na trati v Zábřehu. Ve velké konkurenci si určitě parádně zazávodil. Co na to říká? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >

Pozdě, ale přece!

Radek Grulich začal s přípravami na novou sezónu o něco později, ale i to se samozřejmě cení. Jak sám řekl, stačí už jen shodit pár kilo a může se vrhnout do dalšího závodění. Více hledej v článku.

Přečtěte si více >