Poprvé mezi „openy“

Jezdec: Josef Vala

Datum závodu : 21. 10. 2023
Název podniku : Chalupa cup
Smrk u Třebíče
Kategorie : Open MX2
Celkové umístění:  4. místo

 

Na závody do Smrku jsem se moc těšil. Tyto závody jsem odjel ve třídě OPEN MX2, takže jsem byl zvědav na svůj výkon. Trať byla pěkně nachystaná a od rána mi seděla.

 

V kvalifikaci se mi moc nedařilo zajet rychlé tempo a v jednom z kol přišel pád, při kterém jsem ohnul řídítka a musel tak kvalifikaci předčasně ukončit. Nakonec jsem bral 7. pozici.

 

Start do první jízdy byl strašný jel jsem zezadu, a tak nebylo vůbec jednoduché stahovat náskok kluků na předních pozicích. Jízda mě ale bavila a celou jízdu jsem držel stejné dobré tempo, které jsem ke konci dokonce i stupňoval. Dvě kola před cílem jsem se dostal na 5. pozici a zkoušel stahovat jezdce přede mnou. V posledním kole už jsem mu visel na zadním kole, ale předjet se mi ho už nepodařilo a v cíli jsem bral 5. místo.

 

Start do druhé jízdy vypadal podobně jako ten v první rozjížďce. Tedy opět jízda zezadu, nasazení rychlého tempa a stahovaní soupeřů, které se dařilo. Jízda mě bavila a jelo se mi dobře a v půlce jízdy jsem se dostal na 4. pozici, kterou jsem udržel až do cíle.

 

Celkově jsem skončil na 4. místě. Špatné starty mě připravily možná o lepší umístění, ale celkově to beru jako dobrý výsledek. Tím ukončuji i letošní sezónu, která byla plná překvapení a děkuji Region Racing za podporu.

 

Text: Josef Vala

 

Další REPORTY

Zkušenost má cenu zlata

První letošní seniorský mistrák se konal na dalečínské jedničce, což nebylo úplně košer pro Míru Kučeru. Místní trať mu totiž moc nesedí, takže na něho čekala skutečná výzva. Jak se s tím vypořádal? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Jednou za čas i ten motokros

Zarytý endurák Radek Grulich po delší době vyrazil na motokroseové závody, které se konaly na trati v Zábřehu. Ve velké konkurenci si určitě parádně zazávodil. Co na to říká? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >

Pozdě, ale přece!

Radek Grulich začal s přípravami na novou sezónu o něco později, ale i to se samozřejmě cení. Jak sám řekl, stačí už jen shodit pár kilo a může se vrhnout do dalšího závodění. Více hledej v článku.

Přečtěte si více >