Poprvé mezi „openy“

Jezdec: Josef Vala

Datum závodu : 21. 10. 2023
Název podniku : Chalupa cup
Smrk u Třebíče
Kategorie : Open MX2
Celkové umístění:  4. místo

 

Na závody do Smrku jsem se moc těšil. Tyto závody jsem odjel ve třídě OPEN MX2, takže jsem byl zvědav na svůj výkon. Trať byla pěkně nachystaná a od rána mi seděla.

 

V kvalifikaci se mi moc nedařilo zajet rychlé tempo a v jednom z kol přišel pád, při kterém jsem ohnul řídítka a musel tak kvalifikaci předčasně ukončit. Nakonec jsem bral 7. pozici.

 

Start do první jízdy byl strašný jel jsem zezadu, a tak nebylo vůbec jednoduché stahovat náskok kluků na předních pozicích. Jízda mě ale bavila a celou jízdu jsem držel stejné dobré tempo, které jsem ke konci dokonce i stupňoval. Dvě kola před cílem jsem se dostal na 5. pozici a zkoušel stahovat jezdce přede mnou. V posledním kole už jsem mu visel na zadním kole, ale předjet se mi ho už nepodařilo a v cíli jsem bral 5. místo.

 

Start do druhé jízdy vypadal podobně jako ten v první rozjížďce. Tedy opět jízda zezadu, nasazení rychlého tempa a stahovaní soupeřů, které se dařilo. Jízda mě bavila a jelo se mi dobře a v půlce jízdy jsem se dostal na 4. pozici, kterou jsem udržel až do cíle.

 

Celkově jsem skončil na 4. místě. Špatné starty mě připravily možná o lepší umístění, ale celkově to beru jako dobrý výsledek. Tím ukončuji i letošní sezónu, která byla plná překvapení a děkuji Region Racing za podporu.

 

Text: Josef Vala

 

Další REPORTY

Nasněžilo…jdeme závodit!

Matyáš Vinkler se namísto klasických zimních radovánek rozhodl vyrazit ještě na jeden závod. V Dlouhé Loučce si zajezdil na sněhu, ale ani pořádné bahenní lázně na sebe nenechaly dlouho čekat. Jak to Maty zvládl? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Cíl zněl jasně!

Kvůli jednomu vynechanému závodu se Matyáš Vinkler bohužel propadl celkovým pořadím Offroad maratonu. Na posledním podniku v Šiklově Mlýně si tedy předsevzal jasný cíl…chtěl si to hlavně užít. Jak se to Matymu podařilo? Hledej v článku.

Přečtěte si více >

Kuneš má ve Zvoli natrénováno

Pavel Kuneš se ukázal i na Posledním tankování pořádaném na trati ve Zvoli. Celý den se mu nedařily starty, ale během rozjížděk vždy ukázal, jak dobře to tady má najeté. Jaký výsledek si nakonec vyzávodil? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >