Podzimní idylka ve Velké Losenici

Jezdec: Petr Holický

Datum závodu : 14. 10. 2023
Název podniku : Memoriál Jiřího Doležala
Velká Losenice
Kategorie : Veterán 40
Celkové umístění:  3. místo

 

Tentokrát jsme vyrazili na motocross do Velké Losenice, kde se jel 3. ročník Memoriálu Jiřího Doležala. Trať byla díky podzimnímu počasí a pořadatelům ideálně připravená.

 

Na první start jsem neměl úplně ideální pozici a bylo jasné, že to na celkem úzké trati bude velká tlačenice. Po první zatáčce jsem se narovnal na páté pozici, ale ještě během stejného kola jsem se dostal až na třetí. Během několika marných pokusů o druhou pozici jsem při předjížděcím manévru zvolil delší stopu a místo posunu kupředu jsem se ještě o další dvě pozice propadl. V závěru, když začaly docházet síly, se mi ještě podařilo o jednu pozici postoupit, ale třetího jezdce už jsem pouze dotáhl.

 

Ve druhé rozjížďce jsem byl po startovní zatáčce třetí, a to bylo nutné udržet po celou dobu závodu. Jak se také nakonec stalo, aby výsledkem bylo pěkné třetí místo. Na obhajobu loňského vítězství to tentokrát nestačilo, ale příští rok se o to rozhodně opětovně pokusím.

 

Text: Petr Holický

 

Další REPORTY

Nasněžilo…jdeme závodit!

Matyáš Vinkler se namísto klasických zimních radovánek rozhodl vyrazit ještě na jeden závod. V Dlouhé Loučce si zajezdil na sněhu, ale ani pořádné bahenní lázně na sebe nenechaly dlouho čekat. Jak to Maty zvládl? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Cíl zněl jasně!

Kvůli jednomu vynechanému závodu se Matyáš Vinkler bohužel propadl celkovým pořadím Offroad maratonu. Na posledním podniku v Šiklově Mlýně si tedy předsevzal jasný cíl…chtěl si to hlavně užít. Jak se to Matymu podařilo? Hledej v článku.

Přečtěte si více >

Kuneš má ve Zvoli natrénováno

Pavel Kuneš se ukázal i na Posledním tankování pořádaném na trati ve Zvoli. Celý den se mu nedařily starty, ale během rozjížděk vždy ukázal, jak dobře to tady má najeté. Jaký výsledek si nakonec vyzávodil? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >