Podzimní idylka ve Velké Losenici

Jezdec: Petr Holický

Datum závodu : 14. 10. 2023
Název podniku : Memoriál Jiřího Doležala
Velká Losenice
Kategorie : Veterán 40
Celkové umístění:  3. místo

 

Tentokrát jsme vyrazili na motocross do Velké Losenice, kde se jel 3. ročník Memoriálu Jiřího Doležala. Trať byla díky podzimnímu počasí a pořadatelům ideálně připravená.

 

Na první start jsem neměl úplně ideální pozici a bylo jasné, že to na celkem úzké trati bude velká tlačenice. Po první zatáčce jsem se narovnal na páté pozici, ale ještě během stejného kola jsem se dostal až na třetí. Během několika marných pokusů o druhou pozici jsem při předjížděcím manévru zvolil delší stopu a místo posunu kupředu jsem se ještě o další dvě pozice propadl. V závěru, když začaly docházet síly, se mi ještě podařilo o jednu pozici postoupit, ale třetího jezdce už jsem pouze dotáhl.

 

Ve druhé rozjížďce jsem byl po startovní zatáčce třetí, a to bylo nutné udržet po celou dobu závodu. Jak se také nakonec stalo, aby výsledkem bylo pěkné třetí místo. Na obhajobu loňského vítězství to tentokrát nestačilo, ale příští rok se o to rozhodně opětovně pokusím.

 

Text: Petr Holický

 

Další REPORTY

Trvalo to čtyři roky

Po čtyřech letech se v Benátkách u Litomyšle konečně uspořádal nějaký závod. Maty Vinkler neváhal a vyrazil si sem zazávodit a nejen pro něho to bylo tak trochu nostalgické. Přečti si článek a dozvíš se víc.

Přečtěte si více >