Název podniku : Motocross cup
Trutnov
Kategorie : Hobby MX2
Celkové umístění:  15. místo

Po prázdninové odmlce jsem se zúčastnil závodu v Trutnově ze seriálu Motocross Cup, kde jsem hostoval. Trať byla s ohledem na počasí celkem pěkně připravená, ale i tak se muselo v průběhu závodů kropit, a to vždy před startem naší třídy MX2. Bral jsem to trochu jako handicap, neboť to první kola klouzalo. Rošt v naší třídě byl úplně plný, takže start vždy celkem masakr.

Kvalifikaci jsem odjel na 16. místě. Start se mi moc nepodařil, neboť startér omylem spustil startovací zařízení předčasně při zvednutí cedule 5. sekund do startu. Všichni byli překvapeni, ale start se neopakoval. Prokousával jsem se tedy až ze zadních pozic.

Start do první jízdy nebyl také dle mých představ. Díky horší kvalifikaci jsem neměl moc dobrou pozici. Pomalu jsem se ale dral dopředu. Dvě kola před cílem jsem si ustlal v jedné zatáčce. Než jsem se zvedl, tak mě 5 jezdců předjelo a bylo po nadějích na lepší umístění. Dojel jsem na 15. místě.

Start do druhé jízdy byl lepší, kolem 16. pozice. Celkem mi to sedlo, několik jezdců jsem předjel, ale v pořadí byl celkem zmatek, neboť se závodu účastnili také jezdci z jiného seriálu. Dojel jsem na 13. místě.

Příští víkend se budu účastnit mého prvního závodu v Cross-country, a to v Liberci. Chci si totiž vyzkoušet také jiný typ závodů. Děkuji týmu a sponzorům za podporu.

Text: Vojta Jirman

Další REPORTY

Sám tomu nemohl uvěřit

Erik Provazník vyrazil do Polska, kde se pořádal další závod mistroství světa v Supermotu. Tentokrát byl na motorce jako doma a podařil se mu zajet opravdu neuvěřitelný výsledek, i když pak… Přečti si článek a dozvíš se o tom víc.