Nejlepší výsledek mezi „hobíky“

Jezdec: Jakub Hejný

Datum závodu : 10. 9. 2023
Název podniku : Chalupa cup
Dolní Heřmanice
Kategorie : Hobby MX2
Celkové umístění:  7. místo

 

Po přesunu ze závodu v Trutnově jsme završili zavodní víkend v Dolních Heřmanicích na Chalupa cupu. Trať byla perfektně naoraná a už v kvalifikaci se vyjely slušné koleje. Kvalifikace se mně osobně ale moc nepovedla, jelikož naši kategorii Hobby MX2 sloučili navíc s Hobby MX1.

 

Start do první jízdy jsem měl průměrný, ale chytil jsem dobré tempo a jelo se mi skvěle. Proběhlo pár soubojů a v závěru jsem si udělal slušný náskok, a ten si jenom hlídal. V cíli mi to dalo na 7. místo v Hobby MX2, což bylo pěkné.

 

Na druhou jízdu už se trať dost rozbila, takže to bylo těžké. Odstartoval jsem o něco hůř, jelikož po startu v esíčku několik jezdců popadalo a jen tak tak jsem se jim vyhnul. Ztrátu jsem začal ihned stahovat a dostal se na 7. místo. Ke konci už jsem si to opět jen hlídal a dojel tak i celkově. V Hobby zatím můj nejlepší výsledek.

 

Text: Jakub Hejný

 

Další REPORTY

Smolný závod na sněhu

Tomáš Fogl vytáhl svojí novou mašinu a vyrazil ji vyzkoušet na motoskijöring do Rudníku. Bohužel však časté pády a technické problémy vyřadily tým Fogl – Sabota z hlavního závodu. Jak to celé probíhalo? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Zima se vrátila

A pak zase odešla… Na jeden víkend se počasí umoudřilo a dovolilo uspořádat letošní první závod v motoskijöringu. Jak se v Rudníku dařilo Krušinovi a jeho parťákovi? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >