Nejlepší výsledek mezi „hobíky“

Jezdec: Jakub Hejný

Datum závodu : 10. 9. 2023
Název podniku : Chalupa cup
Dolní Heřmanice
Kategorie : Hobby MX2
Celkové umístění:  7. místo

 

Po přesunu ze závodu v Trutnově jsme završili zavodní víkend v Dolních Heřmanicích na Chalupa cupu. Trať byla perfektně naoraná a už v kvalifikaci se vyjely slušné koleje. Kvalifikace se mně osobně ale moc nepovedla, jelikož naši kategorii Hobby MX2 sloučili navíc s Hobby MX1.

 

Start do první jízdy jsem měl průměrný, ale chytil jsem dobré tempo a jelo se mi skvěle. Proběhlo pár soubojů a v závěru jsem si udělal slušný náskok, a ten si jenom hlídal. V cíli mi to dalo na 7. místo v Hobby MX2, což bylo pěkné.

 

Na druhou jízdu už se trať dost rozbila, takže to bylo těžké. Odstartoval jsem o něco hůř, jelikož po startu v esíčku několik jezdců popadalo a jen tak tak jsem se jim vyhnul. Ztrátu jsem začal ihned stahovat a dostal se na 7. místo. Ke konci už jsem si to opět jen hlídal a dojel tak i celkově. V Hobby zatím můj nejlepší výsledek.

 

Text: Jakub Hejný

 

Další REPORTY

Zkušenost má cenu zlata

První letošní seniorský mistrák se konal na dalečínské jedničce, což nebylo úplně košer pro Míru Kučeru. Místní trať mu totiž moc nesedí, takže na něho čekala skutečná výzva. Jak se s tím vypořádal? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Jednou za čas i ten motokros

Zarytý endurák Radek Grulich po delší době vyrazil na motokroseové závody, které se konaly na trati v Zábřehu. Ve velké konkurenci si určitě parádně zazávodil. Co na to říká? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >

Pozdě, ale přece!

Radek Grulich začal s přípravami na novou sezónu o něco později, ale i to se samozřejmě cení. Jak sám řekl, stačí už jen shodit pár kilo a může se vrhnout do dalšího závodění. Více hledej v článku.

Přečtěte si více >