Náročné závody na oblíbené trati

Jezdec: Petr Daňa

Datum závodu : 10. 9. 2023
Název podniku : Chalupa cup
Dolní Heřmanice
Kategorie : Veterán 40
Celkové umístění:  3. místo

 

Trať v Dolních Heřmanicích je má oblíbená. Bývá také vždy výborně připravená. Závody jsou tady ale vždy hodně náročné, protože se terén během dne hodně rozbije. Trať od minulého roku doznala pár změn, a proto jsem jel ranní trénink trochu opatrně. I tak se mi v kvalifikaci podařil zajet druhý čas.

 

To mi však při startu do první jízdy moc nepomohlo. Do první zatáčky jsem najížděl až kolem 15. místa. Během prvního kola se mi ale podařilo dostat na 5. příčku a v dalším kole na 2. místo za Lukáše Pluháčka. Ten jel ale velmi rychle a nedařilo se mi s ním držet rychlost. Do cíle první jízdy jsem dojel jako druhý.

 

Start do druhé jízdy už byl jiný příběh. V první zatáčce jako třetí a do druhého kola jsem najížděl jako druhý hned za Zdeňkem Pučálkou. Dařilo se mi s Pučálkou držet krok, ale ve čtvrtém kole jsem udělal chybu v jedné z drážek v zatáčce a ustlal jsem si. Než jsem se vrátil zpátky do tempa ztratil jsem asi 10 sekund a při tom mne předjel Pluháček. Do konce se mi už pořadí změnit nepodařilo a do cíle jsem tedy dojel jako třetí.

 

Text: Petr Daňa

 

Další REPORTY

Trvalo to čtyři roky

Po čtyřech letech se v Benátkách u Litomyšle konečně uspořádal nějaký závod. Maty Vinkler neváhal a vyrazil si sem zazávodit a nejen pro něho to bylo tak trochu nostalgické. Přečti si článek a dozvíš se víc.

Přečtěte si více >