Od bahna až po tvrdku

Jezdec: Matěj Stuchlík

Datum závodu : 13. 4. 2024
Název podniku : Chalupa cup
Karlín u Čejče
Kategorie : AMA MX2
Celkové umístění:  9. místo

 

V sobotu 13. 4. 2024 jsem se zúčastnil dalšího závodu seriálu Chalupa cup, který se konal v Karlíně. Už k večeru den předem jsme bojovali s místem na parkování, protože depo i okolní prostory byly nacpané a lituji další jezdce, co přijeli až v den závodu, protože stáli, kde jen to šlo.

 

Počasí bylo hezké a trať byla nalitá, že všude stála voda. My jsme měli trénink jako první. Nikomu se však jako prvnímu moc vyrážet nechtělo. Do kopců se nedalo skoro vyjet a kromě hodně špinavých motorek a pádů žádný přínos. V kvalifikaci už to vypadalo o něco lépe, ale trať byla rozbitá s velkými kolejemi.

 

Start byl posunutý kvůli čekání na sanitky a úpravu trati. Takže po stížnostech jezdců pořadatel upustil od kropení. Před první rozjížďkou jsme měli zaváděcí kolo a trať už byla hodně rozbitá s tvrdými kolejemi. Bylo to dost náročné a nakonec jsem vybojoval 9. místo.

 

V druhé rozjížďce byla trať ještě víc rozbitá. Podařilo se mi odstartovat okolo 4. místa, ale v cíli z toho nakonec vyšlo opět 9. místo. Jsem moc rád, že jsem závody dojel bez zranění a už se těším na jiné a lepší tratě.

 

Text: Matěj Stuchlík

 

Další REPORTY

Trvalo to čtyři roky

Po čtyřech letech se v Benátkách u Litomyšle konečně uspořádal nějaký závod. Maty Vinkler neváhal a vyrazil si sem zazávodit a nejen pro něho to bylo tak trochu nostalgické. Přečti si článek a dozvíš se víc.

Přečtěte si více >