Vinkler závodil v Opatově

Jezdec: Matyáš Vinkler

Datum závodu : 6. 4. 2024
Název podniku : Nova motocross cup
Opatov u Svitav
Kategorie : 85ccm
Celkové umístění:  9. místo

 

Na závody do Opatova jsem se těšil, protože mám zdejší trať rád a snažím se na ní neustále zlepšovat. Ráno kvalifikaci poznamenaly problémy s čipy, ale pořadatel to dal rychle dohromady a během závodu již vše fungovalo podle představ.

 

První start do rozjížďky se mi vůbec nepovedl, a tak jsem začínal ze zadních pozic. V každém kole jsem předjížděl pomalejší jezdce. Asi v polovině rozjížďky jsem předjel Vojtu Pokorného a dostal se na 9. místo. Vojta je velký bojovník a já musel po zbytek jízdy odrážet jeho útoky, a to mě stálo spoustu sil a přede mnou jedoucí Adam Kupsa se mi vzdálil. První jízdu jsem tedy zakončil na 9. místě.

 

Start do druhé jízdy vypadal o poznání lépe a hned jsem se usadil ve středu startovního pole. Opět jsem se přetahoval o místo s Vojtou Pokorným. Sváděli jsme boj o každý kousek trati o každou zatáčku. Druhou jízdu jsem dokončil na 10. místě.

 

Celkově jsem obsadil 9. příčku a i přesto jsem si závod užil. Ještě chci poděkovat rodičům, babičce a dědovi a Region racing teamu za podporu a přípravu na závodní sezónu.

 

Text: Matyáš Vinkler

 

Další REPORTY

Trvalo to čtyři roky

Po čtyřech letech se v Benátkách u Litomyšle konečně uspořádal nějaký závod. Maty Vinkler neváhal a vyrazil si sem zazávodit a nejen pro něho to bylo tak trochu nostalgické. Přečti si článek a dozvíš se víc.

Přečtěte si více >