Jirman: „ten den nestál za nic“

Jezdec: Vojta Jirman

Datum závodu : 6. 4. 2024
Název podniku : Nova motocross cup
Opatov u Svitav
Kategorie : 13 – 21 let
Celkové umístění:  29. místo

 

V Opatově jsem absolvoval první letošní závody. Hodně jsem se těšil a měl velká očekávání, ale ten den nestál za nic. Nově byla připravena časomíra a jiný systém tréninku a kvalifikace – na jedno rychlé kolo. Což mě celkem i vyhovuje. Bohužel jsme ale čekali půl hodiny na startu kvalifikace a nervozita byla znát, neboť časomíra nefungovala. Nakonec nás pustili. Nicméně časomíra selhala a celé snažení bylo k ničemu. Museli jsme tedy nastoupit do nové kvalifikace na 3 rychlá kola. Dobře. Znovu jsem se snažil tahat, ale opět žádné výsledky.

 

Čekali jsme na start první rozjížďky a stále jsme neznali časy zajeté v kvalifikaci. Tedy další problém. Do závodu se mohlo kvalifikovat 40 pilotů a účastníků bylo kolem 50. Problém ale byl, že do naší kategorie přijeli i licencovaní jezdci, kteří tam nemají co dělat a bohužel brali místa na startu pomalejším hobíkům. Což byl další celkový problém pro více jezdců. Někteří z nich to prostě zabalili a jeli domů. Já se nakonec kvalifikoval na 25. pozici.

 

První rozjížďka se mi ale nezadařila. Dostal jsem se do kolize s jezdcem přede mnou, který havaroval. Bylo to na cílové rovince v plné rychlosti. Přelet přes řídítka s tvrdým dopadem si vybral svou daň. Obražená záda a hodně sedřená a naražená noha. Nicméně jsem se i tak rozhodl pokračovat byť s žádnou ambicí na umístění. Celé pole již odjelo a byl jsem poslední. Po jednom kole jsem pole dojel a předjel i několik jezdců. Umístění v této jízdě vlastně ani nevím, neboť výsledky nebyly prostě opět k dispozici. Ale bylo to někde kolem 30. pozice.

 

Do druhé jízdy jsem nastupoval s bolestí zad a nohy, ale chtěl jsem bojovat. Dojel jsem na 25. pozici a celkově to dalo na 29. místo. Byl jsem tedy z tohoto výsledku zklamaný. Nicméně jedeme dál a těšíme se na další závody do Trnávky. Děkuji týmu za podporu.

 

Text: Vojta Jirman

 

Další REPORTY

Trvalo to čtyři roky

Po čtyřech letech se v Benátkách u Litomyšle konečně uspořádal nějaký závod. Maty Vinkler neváhal a vyrazil si sem zazávodit a nejen pro něho to bylo tak trochu nostalgické. Přečti si článek a dozvíš se víc.

Přečtěte si více >