Nejdřív bláto, potom Sahara

Jezdec: Miroslav Kučera

Datum závodu : 22. 4. 2023
Název podniku : MMČR juniorů a žen
Dobřany u Plzně
Kategorie : 125 2T
Celkové umístění:  18. místo

 

Na trati v Dobřanech jsem nikdy nejezdil a ani o ní nikdy neslyšel, tak jsem nevěděl, co od toho mám očekávat. Nejdříve to navíc vypadalo, že se nepojede z důvodu příliš velkého podmáčení. Nakonec se však nejela druhá jízda, a to z důvodu příliš vysoké prašnosti.

 

K samotnému závodu. V letošním roce máme na juniorce spojený seznamovací a kvalifikační trénink dohromady v jeden třiceti-minutový. Do tréninku jsem nastoupil s tím, co nejvíce kroužit a následně urvat nějaké rychlé kolo. Ale 22. místo nebylo úplně to, co bych si představoval.

 

Do první jízdy se mi až nečekaně povedlo dobře odstartovat, pohyboval jsem se na 14. příčce. Bohužel tempo závodu pro mě bylo dost vysoké a postupně jsem 4 pozice ztratil a jízdu dojel na 18. místě. Jak jsem již zmínil, druhé jízdy se nejely z důvodu velké prašnosti. Pořadatel prostě neměl čím kropit…

 

S 18. místem jsem docela spokojený. Přivézt nějaké body v této nabité třídě totiž nebude vůbec jednoduché.

 

Text: Miroslav Kučera

 

Další REPORTY

Trvalo to čtyři roky

Po čtyřech letech se v Benátkách u Litomyšle konečně uspořádal nějaký závod. Maty Vinkler neváhal a vyrazil si sem zazávodit a nejen pro něho to bylo tak trochu nostalgické. Přečti si článek a dozvíš se víc.

Přečtěte si více >