Od bláta, ale spokojený

Jezdec: Matyáš Vinkler

Datum závodu : 29. 4. 2023
Název podniku : Moravské drapák
Zábřeh Račice
Kategorie : 85 ccm
Celkové umístění:  2. místo

 

Na trati v Zábřehu Račicích jsem jezdil poprvé v životě. V pátek pořadatelé ještě trať nakropili a v sobotu ji pak po celý den dokrápěl déšť. V tréninku jsem si trať pořádně přečetl a v kvaldě si vyjel druhé místo.

 

Do první rozjížďky se mi povedl výborný start a bral jsem holeshot. V prvním kole jsem podlehl skvěle jedoucímu Janu Veselému. Po zbytek jízdy jsem si hlídal druhé místo a zvyšoval náskok před soupeři.

Start do druhé rozjížďky však neproběhl podle představ. Rázem jsem se ocitl na konci startovního pole. Zatnul jsem zuby a začal předjíždět pomalejší jezdce. Během prvního kola jsem se prokousal na třetí místo. Nijak jsem nepolevoval a pomalu a jistě jsem začal stahovat Honzu Vaňka. Po pár kolech jsem ho předjel a zaujal druhou pozici. Na druhém místě jsem za deště dojel až do cíle. Celkově jsem tedy skončil také druhý. I když mokrý a od bláta, tak ale strašně spokojený.

 

Text: Matyáš Vinkler

 

 

Další REPORTY

Smolný závod na sněhu

Tomáš Fogl vytáhl svojí novou mašinu a vyrazil ji vyzkoušet na motoskijöring do Rudníku. Bohužel však časté pády a technické problémy vyřadily tým Fogl – Sabota z hlavního závodu. Jak to celé probíhalo? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Zima se vrátila

A pak zase odešla… Na jeden víkend se počasí umoudřilo a dovolilo uspořádat letošní první závod v motoskijöringu. Jak se v Rudníku dařilo Krušinovi a jeho parťákovi? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >