Jezdec: Matyaš Vinkler

Datum závodu : 19. 8. 2023
Název podniku : Moravské drapák
Skorošice
Kategorie : 85ccm
Celkové umístění:  1. místo

 

V pátek před závodem se přes Skorošice přehnal pořádný slejvák a do depa musel některá auta tahat traktor. Ovšem ráno měla trať téměř ideální povrch. Nikdy jsem tady nezávodil, a tak jsem nebral trénink na lehkou váhu. V kvalifikaci jsem si najel dobré stopy a podařilo se mi ji vyhrát.

 

Start do první jízdy byl jako ze snu. Bral jsem holeshot a ujal se vedení. Do poloviny jízdy jsem musel odrážet útoky soupeřů. Potom se mi podařilo vypracovat si malý náskok, a ten jsem si až do konce zvětšoval. Cílem jsem projel na 1. místě.

 

Start do druhé jízdy vypadal děsivě. Branka zůstala vyset asi 10 cm nad zemí, což mě poslalo k zemi. Odjížděl jsem úplně poslední. I přes to jsem nehodil flintu do žita a zatnul zuby. Zahájil jsem stíhací jízdu. Po dojetí startovního pole jsem začal okamžitě předjíždět pomalejší jezdce. V půlce jízdy jsem byl již na 2. místě a koukal na záda dobře jedoucího Michala Pňáčka z SMX RUDNÍK. Asi dvě kola před cílem jsem to v jedné zatáčce na něj zkusil a podařilo se mi ho předjet. Hned po předjetí jsem mu začal ujíždět a svůj náskok jsem zvětšoval. Do druhé jízdy jsem dal všechnu energii a vše, co mě trenéři naučili. Druhou jízdu jsem zakončil na 1. místě.

 

Celkově jsem tedy bral první místo. Velké díky patří rodině a REGION RACING teamu za podporu.

 

Text: Matyáš Vinkler

 

 

Další REPORTY