Idylka vydržela do páteční noci

Jezdec: Matyaš Vinkler

Datum závodu : 26. 8. 2023
Název podniku : Offroad maraton
Trstěnice u Mariánských Lázní
Kategorie : junior starší
Celkové umístění:  2. místo

 

Předposlední prázdninovou sobotu jsem se zúčastnil dalšího závodu seriálu Offroad maratonu v Trstěnicích u Mariánských Lázní.

 

Už při příjezdu musí nad tímto areálem zaplesat srdce každého enduráka. Po nezbytných technických a administrativních kontrolách jsem se vydal na prohlídku tratě. Okruh měřil okolo čtyř kilometrů a nechyběly rychlé pasáže, technická místa a menší skoky doplněné o krásné tobogány. Prostě idylka.

 

Ovšem v noci přišel déšť a ráno startující čtyřkolky páteční idoš změnily na uklouzané zatáčky a část trati ve dvoukolejnou stopu. Start motorek byl v deset hodin a k velkému štěstí déšť ustal. Start probíhal opět podle kategorií a my starší junioři jsme se na trať vydali jako poslední.

 

Hned od začátku jsem se snažil držet tempo se špičkou mé kategorie. Celou první polovinu závodu jsem si hlídal 3. pozici. Při dotankování v 35. minutě mně táta řekl, že doposud vedoucí Zdeněk Buštík z Lutcaru odstoupil. Tato informace pro mě byla jako živá voda do druhé poloviny závodu. Držel jsem si tempo, nedělal zbytečné chyby a i časy na kolo byly vyrovnané. Závod jsem dokončil na 2. místě se ztrátou necelých dvou minut na vítěze závodu Vaška Milsimera a s náskokem 35ti vteřin před 3. Michalem Pňáčkem.

 

Offroad Maraton v Trstěnicích jsem si užil a v budoucnu se sem jistě ještě rád podívám. Velké díky patří rodině a Region Racing teamu za podporu a přípravu na tak náročný závod jaký OFFROAD MARATON je.

 

Text: Matyáš Vinkler

 

 

Další REPORTY

Kvalifikace není všechno

Pavel Kučera závodil i na Slovenském poháru v Šenkvicích. V ranní kvalifikaci se mu sice moc nedařilo, ale vše si vynahradil dobrými starty a možná mu přálo i trochu štěstí. Byla bedna? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >

To si nemohl nechat ujít

Míra Kučera vyrazil i na seniorské mistrovství republiky, a to do Opatova. Vzhledem k tomu, jak má zdejší trať rád, opominul i lehké nachlazení a na závody vyrazil. Jak se mu v takovém stavu jezdilo? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >